Wi-Fi w Windowsie bezpieczne: łatka Microsoftu na KRACK już gotowa

Wi‑Fi w Windowsie bezpieczne: łatka Microsoftu na KRACK już gotowa

Wi-Fi w Windowsie bezpieczne: łatka Microsoftu na KRACK już gotowa
Oskar Ziomek
16.10.2017 18:24, aktualizacja: 16.10.2017 22:37

Aktualizacja, godz 22.35 Jak donosi serwis Windows Central, Microsoft potwierdza, iż opisywana aktualizacja dla Windowsa została już wydana w ramach październikowych łatek kilka dni temu. Użytkownicy, którzy zdążyli je już zainstalować są więc bezpieczni.

Kilka godzin temu informowaliśmy o wykrytym niedawno zagrożeniu podczas ustanawiania połączenia Wi-Fi oraz możliwym ataku KRACK. Już wtedy wiadomo było, że uważać powinni przede wszystkim użytkownicy Androida i Linuksa, ale oczywiście nie stanowili jedynej grupy użytkowników, która mogła być zagrożona. Na pierwsze łatki nie trzeba było długo czekać – aktualizacja dla Windowsa jest już gotowa.

Informacje uzyskał portal The Verge potwierdzając, że Microsoft przygotował się już na zaistniałą sytuację i łatka jest gotowa dla użytkowników. Szczegóły z nią związane mają zostać opublikowane jeszcze dzisiaj, ale już teraz wiadomo, że taka sytuacja jest świetną okazją, aby zachęcić użytkowników do pozostawiania włączonych automatycznych aktualizacji systemu:

Wydaliśmy aktualizację zabezpieczeń, aby rozwiązać ten problem. Klienci, którzy zainstalują aktualizację lub mają włączone automatyczne aktualizacje, będą chronieni. Zachęcamy klientów do włączania automatycznych aktualizacji, by mieli tym samym pewność, że ochrona jest im zapewniona.

Z serwisu jednocześnie dowiadujemy się, że Google planuje wydać odpowiednie aktualizacje w nadchodzących tygodniach, w pierwszej kolejności zajmując się oczywiście urządzeniami z serii Pixel. Nie ma natomiast jednoznacznej informacji odnośnie ewentualnego zagrożenia dla użytkowników iOS-a oraz macOS-a.

Warto dodać, że do tematu ostatnich zagrożeń ustosunkowała się także grupa Wi-Fi Alliance, która w swoim oświadczeniu potwierdza, że do załatania wszystkich błędów wystarczą tylko aktualizacje oprogramowania urządzeń. Jak widać po niniejszym przykładzie Microsoftu, reakcje producentów rzeczywiście mogą być szybkie – być może wystarczy kilka tygodni, aby całkowicie wyeliminować zaistniały problem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)