Wiadomości Microsoft: nowe źródło informacji konkurencją dla aplikacji Google

Wiadomości Microsoft: nowe źródło informacji konkurencją dla aplikacji Google

Mężczyzna ze smartfonem z depositphotos
Mężczyzna ze smartfonem z depositphotos
Oskar Ziomek
21.06.2018 11:10

Microsoft postanowił wyraźnie odświeżyć swoją aplikację agregującą wiadomości w urządzeniach mobilnych. Program znany dotychczas jako MSN Wiadomości otrzymał w stabilnej wersji zmodyfikowany interfejs i funkcjonalność i od teraz dostępny jest dla Androida oraz iOS-a jako Wiadomości Microsoft. W ten sposób firma chce najpewniej stanąć do równej walki z Wiadomościami Google, ale czy nowa aplikacja jest równie funkcjonalna?

Interfejs Wiadomości Microsoft jest prosty i pozwala przełączać się między kategoriami w poziomie, zaś w pionie przemieszczać się na listach proponowanych artykułów. Przy pierwszym uruchomieniu (choć oczywiście modyfikacji można dokonać w dowolnym momencie) użytkownik proszony jest o wskazanie tematów, którymi się interesuje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To wiadomości z tych dziedzin będą pojawiać się w widokach, a także w formie powiadomień na ekranie blokady, gdy któryś z artykułów uznany będzie za szczególnie ważny. Wybierając dowolny artykuł do przeczytania, na bieżąco modyfikować można wielkość wyświetlanego tekstu, aktywować tryb nocny lub na dowolny sposób udostępnić publikację dalej.

Na końcu zaproponowane zostaną kolejne artykuły, które wcześniej wyświetlane były w głównym podglądzie. Szybko jednak rzuca się w oczy, że w przeciwieństwie do Wiadomości Google, tutaj nie da się łatwo dotrzeć do innych publikacji poruszających tę samą tematykę, ale z innych źródeł.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak informuje Microsoft, za propozycje publikacji w aplikacje odpowiedzialni są przede wszystkim redaktorzy, którzy na bieżąco weryfikują wiarygodność źródeł. Podawana jest informacja, że pod uwagę brane są artykuły od ponad 3 tysięcy wydawców z 20 krajów. Nową wersję Wiadomości Microsoft można już pobrać za pośrednictwem naszego katalogu. Do wyboru wersja na Androida oraz dla użytkowników iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)