Wiadomości SMS w Windows 10 to nie wszystko: system może dostać synchronizację połączeń

Wiadomości SMS w Windows 10 to nie wszystko: system może dostać synchronizację połączeń

Wiadomości SMS w Windows 10 to nie wszystko: system może dostać synchronizację połączeń
Oskar Ziomek
07.11.2018 12:54, aktualizacja: 07.11.2018 13:28

Jedną z ciekawszych nowości w październikowej aktualizacji Windowsa 10 jest bez wątpienia aplikacja Twój telefon. To program pozwalający na synchronizację zdjęć i wiadomości SMS ze smartfonami z Androidem. Dzięki temu podczas pracy przy komputerze nie ma konieczności odrywania się od klawiatury i monitora, by odczytać SMS-y i odpisać na najważniejsze wiadomości. Wciąż jednak jest to konieczne, kiedy nadejdzie połączenie głosowe.

Możliwe jednak, że wkrótce również i ten problem zostanie rozwiązany. Jak zwraca uwagę serwis MSPoweruser, w Windowsie odkryto nową aplikację, która wskazuje na eksperymenty z synchronizacją połączeń głosowych. Program nazywa się Windows.CallingShellApp i może stanowić szkielet dla nowej funkcji, która być może trafi do Windowsa 10 już na wiosnę, wraz z premierą wydania 19H1. Wśród plików związanych z aplikacją znaleziono między innymi zestaw ciągów znaków, które wskazują na powiązanie programu z tematyką wykonywania połączeń.

Ciągi znaków związane z aplikacją Windows.CallingShellApp, źródło: Aggiornamenti Lumia.
Ciągi znaków związane z aplikacją Windows.CallingShellApp, źródło: Aggiornamenti Lumia.

Na liście znajdują się bowiem takie ciągi jak Prześlij do głośników komputera czy Połączenie może się zerwać, jesteś prawie poza zasięgiem Wi-Fi. W sieci pojawiają się więc spekulacje, że program może stanowić rozszerzenie bieżącej funkcjonalności aplikacji Twój telefon lub zostanie zaoferowany jako niezależny program. Jako ciekawostkę warto dodać, że na liście ciągów znaków znalazło się także sformułowanie Złóż urządzenie, aby powrócić do połączenia co stanowi przypomnienie wcześniejszych plotek odnośnie tworzenia przez Microsoft własnego, składanego urządzenia z pogranicza świata smartfonów i tabletów.

Na tę chwilę mowa jest jedynie o przypuszczeniach, ale stworzenie przez Microsoft aplikacji pozwalającej na synchronizację połączeń wydaje się prawdopodobne. Odkąd producent zrezygnował z dalszego rozwijania własnego systemu mobilnego, chętnie prezentuje kolejne aplikacje stworzone z myślą o użytkownikach innych platform, a w szczególności Androida. Warto przytoczyć choćby Microsoft Launcher czy mobilną wersję przeglądarki Edge – obydwie te aplikacje są często aktualizowane i dobrze oceniane przez licznych użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)