Wiadomości w przeglądarce dostępne. Dzięki Google SMS-y wyślemy z komputera

Wiadomości w przeglądarce dostępne. Dzięki Google SMS‑y wyślemy z komputera

Wiadomości w przeglądarce dostępne. Dzięki Google SMS-y wyślemy z komputera
Oskar Ziomek
19.06.2018 11:12, aktualizacja: 27.06.2018 15:17

Do użytkowników Androida i aplikacji do obsługi SMS-ów autorstwa Google trafia ważna aktualizacja. Mowa o nowej wersji aplikacji Wiadomości, w której pojawiło się kilka istotnych zmian. Na czele nowa opcja wysyłania SMS-ów wprost z komputera, po sparowaniu z webową aplikacją Wiadomości w przeglądarce.

To metoda, dzięki której każdy będzie mógł łatwo wysyłać wiadomości korzystając przy tym z klawiatury komputera, co może się okazać szczególnie wygodne na przykład w pracy – zamiast sięgać po smartfon, wystarczy przełączyć kartę w przeglądarce, by szybko zyskać dostęp do listy wiadomości i zacząć wysyłać SMS-y. Google informuje, że funkcja trafia do użytkowników już od dziś.

Obraz

Możliwe więc, że lada moment lub na dniach będzie mógł już z niej korzystać każdy. Już teraz widać bowiem, że sama aplikacja webowa jest dostępna także w języku polskim, pozostaje więc tylko czekać na aktualizację Wiadomości na smartfonach.

Aby zacząć wysyłać wiadomości z przeglądarki nie będzie konieczna skomplikowana konfiguracja. Jak wynika z instrukcji, całość przypomina proces parowania smartfona z komputerową aplikacją do obsługi WhatsAppa. Wpierw trzeba więc wywołać odpowiednią opcję w smartfonie, a później jedynie zeskanować kod QR, który generowany jest na stronie aplikacji webowej.

Webowa aplikacja jest w gotowości do działania. Pozostaje czekać na otrzymanie stosownej aktualizacji aplikacji na smartfonie.
Webowa aplikacja jest w gotowości do działania. Pozostaje czekać na otrzymanie stosownej aktualizacji aplikacji na smartfonie.

Wysyłanie wiadomości z komputera to jednak nie jedyna zmiana w nowych Wiadomościach. Do aplikacji trafia również wyszukiwarka animacji GIF, które można załączać do wiadomości, opcja kopiowania do schowka jednorazowych haseł oraz ładowanie niewielkiego podglądu stron docelowych, gdy wiadomością przesłany zostanie link.

Google zaimplementowało w aplikacji także pewne elementy sztucznej inteligencji. Funkcja Smart Reply ma sama proponować odpowiedzi (w tym emoji) na otrzymywane wiadomości, które użytkownik będzie mógł wysyłać do odbiorców jednym dotknięciem opcji. Na tę chwilę funkcja będzie dostępna wyłącznie w języku angielskim, ale docelowo ma być udostępniana także użytkownikom posługującym się innymi językami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak już wspomniano na wstępie, opcja wysyłania SMS-ów z przeglądarki ma być dostępna dla użytkowników już dzisiaj (w chwili pisania tego tekstu sam niestety nie miałem jeszcze możliwości jej sprawdzenia). Pozostałe opisane nowości mają trafić do aplikacji Wiadomości w najbliższym tygodniu – to i tak dość szybko, nierzadko tego typu aktualizacje są bardziej rozciągnięte w czasie i trafiają za jednym razem tylko do części użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)