r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wiadomości dla Androida

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Wiadomości SMS i MMS

Uproszczony klient do obsługi wiadomości SMS i MMS od Googla. Ma stanowić alternatywę dla osób, które nie przepadają za bardziej rozbudowanym komunikatorem Hangouts.

Galeria programu

Aplikację wykonano zgodnie z wytycznymi Material Design. Dzięki temu cechuje ją bardzo skromny i przejrzysty interfejs. Ekran główny wita nas standardową listą konwersacji. Lista pozwala na szybkie rozpoczęcie nowej rozmowy za pomocą przycisku, a także archiwizowanie rozmów poprzez ich przeciąganie, zupełnie jak np. w kliencie Gmaila. Funkcja archiwizowania służy jednie zaprowadzeniu większego porządku w skrzynce odbiorczej, nie znajdziemy tu żadnych opcji związanych z synchronizacją wiadomości. Przejście do poszczególnych wiadomości to kolejne zderzenie z Material Design: proste dymki rozmów dopasowane tłem do ikony kontaktu. Każda z rozmów może mieć własne oddzielnie sterowane powiadomienia (dzwonek i wibracje), użytkownik może również blokować kontakty.

Tworzenie i prowadzenie rozmów to klasyczny czat. Do wiadomości MMS możemy dodać zdjęcia oraz wiadomości głosowe. Niestety, zabrakło funkcji wyboru kodowania SMS, a więc wystarczy zaledwie jeden polski znak diakrytyczny, abyśmy nie mogli skorzystać ze standardowej długości wiadomości. Program jest ubogi pod względem opcji dodatkowych. Może to być traktowane zarówno jako wada i zaleta. Otrzymujemy prostą i ładną aplikację, która dobrze spełnia swoją rolę.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

SMS to przeszłość. Google przekonał polskich operatorów do RCS

149
OPROGRAMOWANIE 27.02.2017 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Od lat aktualne są dwa stwierdzenia: mimo bogactwa komunikatorów wysyłamy miliony SMS-ów, a Google nie potrafi zrobić komunikatora, który przyciągnie użytkowników. Czy uda się w końcu to zmienić? Negocjacje z telekomami są na dobrej drodze, by to wszystko zmienić. Odpowiedzią ma być protokół Rich Communication Services (RCS). RCS to nowoczesny protokół komunikacji, opracowany przez Googlea, który z powodzeniem mógłby zastąpić nie tylko SMS-y, ale też wiele współczesnych komunikatorów. RCS pozwala przesyłać wiadomości tekstowe, pliki do 10 MB, wygodne prowadzenie rozmów grupowych,…

Android Messages: Google powalczy z komunikatorami wiadomościami RCS

12
OPROGRAMOWANIE 24.02.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Google zdecydowało o zmianie nazwy swojej aplikacji służącej obsłudze SMS-ów i MMS-ów. Program znany dotąd jako Google Messenger nosi odtąd nazwę Android Messages. Mimo że nie niesie to ze sobą nowych funkcji, to zmiany dla użytkowników mobilnego systemu Google będą odczuwalne. Szczególnie jeśli planują oni w najbliższym czasie zakup nowego urządzenia z Androidem. Amir Sarhangi z Google powiedział w rozmowie z The Verge, że Google uzgodniło z czołowymi producentami smartfonów, że to właśnie Android Messages będzie domyślną aplikacją obsługującą SMS-y, MMS- i – co najważniejsze – RCS-y na ich…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
fufus   9 #1 13.11.2014 10:43

Plusy: Prostota, przejrzystość, robi to do czego została stworzona
Minusy: Trochę mulasta przy większej ilości sms (długie wczytywanie)

Aplikacja całkiem przyjemna, działa sprawnie. Niestety przy większej ilości sms wczytywanie wiadomości trwa zauważalną chwilę. Można pokusić się o stwierdzenie że jest to stara dobra aplikacja do sms z nowym interfejsem.
Testowane na Nexus5 z A5.0.


PS: Nie wiem czemu nie mogę dodać tego jako recenzja.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.