r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wiadomości dla Androida

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Wiadomości SMS i MMS

Uproszczony klient do obsługi wiadomości SMS i MMS od Googla. Ma stanowić alternatywę dla osób, które nie przepadają za bardziej rozbudowanym komunikatorem Hangouts.

Galeria programu

Aplikację wykonano zgodnie z wytycznymi Material Design. Dzięki temu cechuje ją bardzo skromny i przejrzysty interfejs. Ekran główny wita nas standardową listą konwersacji. Lista pozwala na szybkie rozpoczęcie nowej rozmowy za pomocą przycisku, a także archiwizowanie rozmów poprzez ich przeciąganie, zupełnie jak np. w kliencie Gmaila. Funkcja archiwizowania służy jednie zaprowadzeniu większego porządku w skrzynce odbiorczej, nie znajdziemy tu żadnych opcji związanych z synchronizacją wiadomości. Przejście do poszczególnych wiadomości to kolejne zderzenie z Material Design: proste dymki rozmów dopasowane tłem do ikony kontaktu. Każda z rozmów może mieć własne oddzielnie sterowane powiadomienia (dzwonek i wibracje), użytkownik może również blokować kontakty.

Tworzenie i prowadzenie rozmów to klasyczny czat. Do wiadomości MMS możemy dodać zdjęcia oraz wiadomości głosowe. Niestety, zabrakło funkcji wyboru kodowania SMS, a więc wystarczy zaledwie jeden polski znak diakrytyczny, abyśmy nie mogli skorzystać ze standardowej długości wiadomości. Program jest ubogi pod względem opcji dodatkowych. Może to być traktowane zarówno jako wada i zaleta. Otrzymujemy prostą i ładną aplikację, która dobrze spełnia swoją rolę.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google szykuje możliwość czytania SMS-ów w przeglądarce

69
OPROGRAMOWANIE 09.02.2018 | Anna Rymsza

Korzystający z „czystego” Androida lub tylko aplikacji Wiadomości do czytania SMS-wkrótce dostaną niespodziankę. Google szykuje możliwość obsługi wiadomości tekstowych z przeglądarki na komputerze. Na smartfony użytkowników dociera właśnie nowa wersja aplikacji Googlea do obsługi SMS-ów. Zmian w interfejsie nie zauważymy, ale nie oznacza to, że nie ma nowości. Plik APK został już przeanalizowany i udało się odnaleźć wskazówki dotyczące trzech obszarów: wspomnianej wyżej komunikacji z przeglądarką, czatu RCS i płatności za zakupy SMS-em. Komunikacja z przeglądarką będzie wyglądać podobnie…

SMS to przeszłość. Google przekonał polskich operatorów do RCS

149
OPROGRAMOWANIE 27.02.2017 | Anna Rymsza

Od lat aktualne są dwa stwierdzenia: mimo bogactwa komunikatorów wysyłamy miliony SMS-ów, a Google nie potrafi zrobić komunikatora, który przyciągnie użytkowników. Czy uda się w końcu to zmienić? Negocjacje z telekomami są na dobrej drodze, by to wszystko zmienić. Odpowiedzią ma być protokół Rich Communication Services (RCS). RCS to nowoczesny protokół komunikacji, opracowany przez Googlea, który z powodzeniem mógłby zastąpić nie tylko SMS-y, ale też wiele współczesnych komunikatorów. RCS pozwala przesyłać wiadomości tekstowe, pliki do 10 MB, wygodne prowadzenie rozmów grupowych,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
fufus   11 #1 13.11.2014 10:43

Plusy: Prostota, przejrzystość, robi to do czego została stworzona
Minusy: Trochę mulasta przy większej ilości sms (długie wczytywanie)

Aplikacja całkiem przyjemna, działa sprawnie. Niestety przy większej ilości sms wczytywanie wiadomości trwa zauważalną chwilę. Można pokusić się o stwierdzenie że jest to stara dobra aplikacja do sms z nowym interfejsem.
Testowane na Nexus5 z A5.0.


PS: Nie wiem czemu nie mogę dodać tego jako recenzja.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.