Wiadomości dla Androida

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Wiadomości SMS i MMS
Pobierz program
lub zeskanuj:

Uproszczony klient do obsługi wiadomości SMS i MMS od Googla. Ma stanowić alternatywę dla osób, które nie przepadają za bardziej rozbudowanym komunikatorem Hangouts.

Aplikację wykonano zgodnie z wytycznymi Material Design. Dzięki temu cechuje ją bardzo skromny i przejrzysty interfejs. Ekran główny wita nas standardową listą konwersacji. Lista pozwala na szybkie rozpoczęcie nowej rozmowy za pomocą przycisku, a także archiwizowanie rozmów poprzez ich przeciąganie, zupełnie jak np. w kliencie Gmaila. Funkcja archiwizowania służy jednie zaprowadzeniu większego porządku w skrzynce odbiorczej, nie znajdziemy tu żadnych opcji związanych z synchronizacją wiadomości. Przejście do poszczególnych wiadomości to kolejne zderzenie z Material Design: proste dymki rozmów dopasowane tłem do ikony kontaktu. Każda z rozmów może mieć własne oddzielnie sterowane powiadomienia (dzwonek i wibracje), użytkownik może również blokować kontakty.

Tworzenie i prowadzenie rozmów to klasyczny czat. Do wiadomości MMS możemy dodać zdjęcia oraz wiadomości głosowe. Niestety, zabrakło funkcji wyboru kodowania SMS, a więc wystarczy zaledwie jeden polski znak diakrytyczny, abyśmy nie mogli skorzystać ze standardowej długości wiadomości. Program jest ubogi pod względem opcji dodatkowych. Może to być traktowane zarówno jako wada i zaleta. Otrzymujemy prostą i ładną aplikację, która dobrze spełnia swoją rolę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 19.06.2018 12:18

@fufus: Dla mnie dyskwalifikacja - brak obsługi Dual SIM. Wybranie sobie (tylko - bez możliwości zmiany, oprócz poziomu odgórnie systemu) jednej karty, to ŻADNA obsługa Dual SIM.
Andro5.1.

fufus   13 #1 13.11.2014 10:43

Plusy: Prostota, przejrzystość, robi to do czego została stworzona
Minusy: Trochę mulasta przy większej ilości sms (długie wczytywanie)

Aplikacja całkiem przyjemna, działa sprawnie. Niestety przy większej ilości sms wczytywanie wiadomości trwa zauważalną chwilę. Można pokusić się o stwierdzenie że jest to stara dobra aplikacja do sms z nowym interfejsem.
Testowane na Nexus5 z A5.0.


PS: Nie wiem czemu nie mogę dodać tego jako recenzja.