Widowiskowe lustro wyświetla na powierzchni szkła komunikaty z Androida

Widowiskowe lustro wyświetla na powierzchni szkła komunikaty z Androida

Widowiskowe lustro wyświetla na powierzchni szkła komunikaty z Androida
03.02.2016 12:34, aktualizacja: 03.02.2016 12:45

Nikogo już nie dziwi instalowanie Androida na artykułach gospodarstwa domowego. O ile zastosowania mobilnego systemu operacyjnego na niewielkim wyświetlaczu umieszczonym na pralce mogą być ograniczone, to właśnie zrealizowany został projekt, który po raz kolejny przybliża rzeczywistość do fikcji naukowej sprzed kilku dekad: jeden z pracowników Google, Max Braun, zaprezentował lustro, na którym zostaje wyświetlany interfejs Androida. A to nie jedyny taki przypadek.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane z użyciem tafli lustra weneckiego, wyświetlacza LED oraz Amazon Fire TV. Oczywiście konieczne były jeszcze drobne akcesoria, jak choćby przycisk zasilania. Szczegóły swojego przedsięwzięcia Max Braun opisał na medium.com.

Dzięki wykorzystaniu API Androida, udało się wyświetlić na tafli lustra ekran blokady Androida: podchodząc do niego można się zatem zapoznać z aktualną pogodą, godziną, datą oraz przypomnieniami o wydarzeniach z kalendarza czy nagłówki artykułów prasowych. Braun planuje wkrótce wyświetlać na lustrze karty z Google Now czy wiadomości o ruchu drogowym. Wszystko, czego potrzebuje człowiek przygotowujący się rano do wyjścia z domu.

Lustro z Amazona Fire TV nie jest jedynym rozwiązaniem, jakie ostatnie zaprezentowano w kwestii luster-wyświeltaczy. Użytkownik hardcore2031 opublikował jakiś czas temu podobne rezultaty, osiągnięte dzięki Raspberry Pi i uruchomionemu na nim Ubuntu MATE. W tym przypadku zastosowany został 39-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dane wyświetlane na lustrze nie ograniczają się do tych z ekranu blokady Androida. Dzięki podłączeniu do Raspberry modułów Wi-Fi i Bluetooth, w tym przypadku także możliwe jest synchronizowanie danych o pogodzie, kursach walut, giełdzie, kalendarzu oraz innych apletów obsługiwanych przez środowisko MATE.

Rezultaty są, jak widać, spektakularne, i wydają się bardzo praktyczne. Oczywiście od pojedynczych prototypów do seryjnej produkcji daleka droga. Skoro jednak równolegle powstają dwa zrealizowane w podobny sposób pomysły, to trudno nie stwierdzać, że w przypadku luster mile widziane jest już nie tylko odbijanie rzeczywistości, ale rozszerzanie jej poprzez komunikaty. To zaś wystarczy, by przyciągnąć uwagę ogromnych korporacji, które podobne pomysły zrealizują na masową skalę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)