Więcej za mniej, czyli nowości w HitFilm 3 Pro

Więcej za mniej, czyli nowości w HitFilm 3 Pro

26.11.2014 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już można pobrać wersję próbną programu HitFilm 3 Pro, który łączy narzędzia do montażu filmów i efektów specjalnych w jednym środowisku. Warto zwrócić uwagę na to, że cena tego wydania została obniżona względem poprzednich.

Prawdopodobnie nie bez wpływu na to było niedawne wydanie bezpłatnej wersji Fusion 7. Bazową wersją HitFilm 2 również można pobrać zupełnie za darmo.

Obraz

Przede wszystkim bezstratny proces obróbki, odbywający się w 16-bitowej przestrzeni barw, pozwala na bardzo precyzyjną modyfikację barw. W tej wersji programu znalazły się dobrze znane krzywe, pozwalające intuicyjnie modyfikować każdy kanał osobno. Znalazły się tu także narzędzia pozwalające automatycznie retuszować skórę aktorów oraz możliwość precyzyjnego sterowania jaskrawością barw. Ujednolicenie kolejnych ujęć można także wykonać automatycznie, wybierając najlepiej zabarwiony klip bądź pokazując programowi swoje ulubione zdjęcie – wtedy postara się odwzorować ten wygląd na filmie. Program doczekał się także profesjonalnych narzędzi do odszumiana obrazu. Wydawca skorzystał tu z prac naukowych i zapewnia, że efekty, jakie osiągniemy w programie, nie ustępują jakością profesjonalnym wtyczkom.

Niezwykle ciekawą nowością w HitFilm 3 Pro jest możliwość renderowania scen na podstawie dostarczonego obrazu z kamery. Ten moduł można wykorzystać dwojako – uzupełniając brakujące ujęcia, jeśli nie zostały nakręcone, lub usuwając niechciane obiekty, na których pojawianie się w kadrze często nie mamy wpływu. Pewnego rodzaju efektem ubocznym tego mechanizmu jest możliwość renderowania bardziej realistycznych efektów, jak krople na szkle. Sporo nowości znajdziemy także w opcjach renderowania, gdzie pojawiła się między innymi możliwość wybrania progu przejścia cieni oraz renderowania szkieletów modeli.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie byłoby to nowe wydanie HitFilm, gdybyśmy nie zobaczyli tu kolejnej porcji nowych efektów. W tym wydaniu znalazło się ich ponad 20, w tym możliwość renderowania wspomnianego wcześniej deszczu na szybie, a także zniekształcania obrazu tak, jak robi to gorące powietrze oraz wolumetryczne światła.

HitFilm 3 Pro zyskał także nowy interfejs nieliniowego edytora wideo i usprawnienia „pod maską”, które zapewnią szybką pracę z efektami specjalnymi – oczywiście na odpowiednim sprzęcie.

HitFilm 3 Pro można przetestować, pobierając wersję próbną z naszej bazy programów. Pełna wersja kosztuje 289 euro lub 299 dolarów, aktualizację można mieć za 199 euro. Więcej o nowościach można dowiedzieć się na stronie programu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)