Większa wydajność VP8 dzięki nowemu SDK

Strona głównaWiększa wydajność VP8 dzięki nowemu SDK
01.11.2010 10:03
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski

Jest już dostępne najnowsze wydanie narzędzi deweloperskich (SDK) dla kodeka VP8 będącego podstawowym składnikiem formatu WebM.

Google promuje format WebM jako idealny sposób na odtwarzanie materiałów audio i wideo w HTML5 (czyli bez pośrednictwa Flasha). W skład WebM wchodzi kodek wideo VP8 oraz kodek audio Vorbis. Co ważne, WebM jest udostępniany przez Google na wolnej licencji, dzięki czemu twórcy oprogramowania i dostawcy treści mogą z niego korzystać bez obaw o ewentualne konsekwencje prawne. Ponadto jakość kodeka wideo VP8 dorównuje innym komercyjnym i zamkniętym rozwiązaniom takim jak H.264.

Wydane właśnie SDK dla VP8 o kodowej nazwie Aylesbury podnosi wydajność tego rozwiązania przy kodowaniu i dekodowaniu materiału wideo, dzięki czemu wyświetlane filmy działają płynnie na słabszym sprzęcie. Google podkreśla, że specyfikacja kodeka VP8 pozostaje bez zmian, a wzrost wydajności wynika tylko i wyłącznie ze stosowania ulepszonego SDK. Jakie nowości niesie ze sobą Aylesbury? Nowe narzędzia deweloperskie pozwalają na lepsze wykorzystanie potencjału procesorów z rozszerzeniem SSE2 i SSE3, umożliwiają spożytkowanie mocy obliczeniowej wielu rdzeni oraz pozwalają lepiej zarządzać pamięcią. Wszystko to przekłada się na wzrost wydajności nawet o 40%.

Nowe SDK "Aylesbury" dla kodeka wideo VP8 można pobrać bezpośrednio ze strony projektu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)