Wielka restrukturyzacja w Sony. Firma zamyka dział urządzeń mobilnych, Xperia Mobile

Wielka restrukturyzacja w Sony. Firma zamyka dział urządzeń mobilnych, Xperia Mobile

Wielka restrukturyzacja w Sony. Firma zamyka dział urządzeń mobilnych, Xperia Mobile
Piotr Urbaniak
30.03.2019 09:59

Trochę niespodziewanie, firma Sony wydała ogłoszenie o zamknięciu działu urządzeń mobilnych, odpowiedzialnego za smartfony z serii Xperia. Sprzęt nie zniknie z rynku, ale będzie ulokowany w jednej komórce z działem telewizorów, dźwięku i fotografii.

Przyczyny decyzji nie są znane, jednak w kuluarach mówi się o spadającym zainteresowaniu smartfonami Sony. Dokonując fuzji, firma może ukrywać kiepskie wyniki finansowe przed inwestorami. Podawać przychód całego działu Electronics Products and Solutions, a nie tylko zysk z samych Xperii. Choć przedsiębiorstwo przekonuje, że głównym celem jest usprawnienie wymiany technologii pomiędzy poszczególnymi sekcjami.

– Dzięki zacieśnionej współpracy między naszymi oddziałami, możemy stworzyć lepsze urządzenia, wykorzystując połączone aktywa i personel – przekonuje rzecznik prasowy Sony, Takashi Iida. I dodaje, że kondycja smartfonowego biznesu nie będzie ukrywana. Jak obiecuje przedstawiciel, Sony nie zrezygnuje z podawania oddzielnych wyników finansowych dla smartfonów.

Xperia 1 – Durable beauty, designed to fit your hand

Nie chcą Xperii; dział przynosił same straty

Nie zmienia to faktu, że zamknięty właśnie dział Mobile nie radził sobie najlepiej. W ciągu ostatniego roku fiskalnego odnotowano straty w wysokości 940 mln dol. Bywało, że Sony więcej traciło na Xperiach niż zarabiało na swym koniu pociągowym, marce PlayStation. Znamienny przykład stanowi II kw. fiskalny 2018 r. Dział gier zanotował wówczas 317 mln dol. wzrostu rok do roku, podczas gdy dział smartfonów w tym samym okresie stracił 480 mln.

Oczywiście wszystkiemu winna jest topniejąca popularność wśród użytkowników. Jeszcze w III kw. 2017 r. Sony sprzedało 3,4 mln Xperii. Rok później – zaledwie 2 mln. Teraz w Tokio starają się przekonywać, że w roku 2021 smartfony znów staną się rentowne. A pomóc w tym ma właśnie przedstawiona restrukturyzacja i nowe rozwiązania technologiczne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)