Wielkie czystki na Steamie – zablokowano ponad 40 tys. kont

Wielkie czystki na Steamie – zablokowano ponad 40 tys. kont
11.07.2017 19:24
Wielkie czystki na Steamie – zablokowano ponad 40 tys. kont
Przemysław Chrzempka
Przemysław Chrzempka

Valve daje i zabiera. Po obfitym Summer Steam Sale, który miał miejsce od 22 czerwca do 5 lipca 2017, korporacja poważnie zajęła się graczami oszukującymi i używającymi nielegalnego oprogramowania w rozgrywkach sieciowych.

6 lipca system Valve Anti-Cheat (VAC) wykrył aż 40411 kont użytkowników naruszających zasady regulaminu Steam. Warto wspomnieć, że ostatni rekord masowych banów – w październiku 2016 – wynosił 15 527 zbanowanych kont. Fala banów ruszyła po zakończeniu letniej wyprzedaży Steam, najpewniej w celu uniknięcia handlu kontami z przecenionymi grami i wykorzystywania ich w sposób niezgodny z polityką serwisu Steam.

Graficzne przedstawienie liczby banów w poszczególnych okresach czasu
Graficzne przedstawienie liczby banów w poszczególnych okresach czasu

Dodatkowo, dzięki pomocy graczy, zostało zbanowanych 4 972 kont, których właściciele podejrzewani byli o oszukiwanie. Łączna wartość utraconych wirtualnych przedmiotów, skórek itp. wynikająca z przeprowadzenia masowych banów, przekracza 9580 USD. Valve ma nadzieję, że dzięki temu zabiegowi gracze będą przestrzegać zasad regulaminu i w przyszłości zastanowią się dwa razy zanim sięgną po nielegalne oprogramowanie.

Forum Steam dotyczące VAC zalewane jest ogromną liczbą postów ukaranych użytkowników skarżących się na nieuczciwie potraktowanie. Nie ulega jednak wątpliwościom, iż banowanie osób oszukujących w grach sieciowych, jest jak najbardziej dobrym krokiem ze strony Valve, ponieważ im mniej cheaterów, tym milsza będzie rozgrywka dla graczy przestrzegających zasad regulaminu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)