Wikimedia otwiera sklep z gadżetami, pracuje nad digitalizacją herbarium

Wikimedia otwiera sklep z gadżetami, pracuje nad digitalizacją herbarium

12.07.2012 14:03, aktualizacja: 13.07.2012 07:49

Wikipedia działa już ponad 10 lat, ale przez cały ten czas członkowie społeczności i entuzjaści projektu nie mogli jej wesprzeć kupując fizyczne towary, które mogliby pokazać światu. Zdarzało się, że podczas konferencji pojawiały się gadżety firmowane przez Fundację, ale jak sama pisze na blogu, często były one kiepskiej jakości.

Sytuacja gadżetów uległa zmianie — Fundacja udostępniła publicznie testowany przez ostatnie kilka tygodni sklep, gdzie znajdziemy koszulki, torby i różne akcesoria, o które prosili potencjalni nabywcy. Pierwszym krokiem jest otwarcie sklepiku na rynku amerykańskim, ale wkrótce jego zasięg zostanie rozszerzony. Fundacja zaznacza ponadto, że przedmioty będą możliwie najwyższej jakości, ale nie będą drogie. Sklepik nie ma być źródłem dochodów, ale ma umożliwić entuzjastom promowanie Wikipedii. Wikimedia jest oczywiście otwarta na sugestie i wszelką krytykę gadżetów.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że szwajcarska Wikipedia pracuje z Uniwersytetem w Neuchâtel nad digitalizacją tamtejszego herbarium. W katalogu Wikimedia Commons znajdą się zdjęcia ponad 30 tysięcy roślin znajdujących się w zbiorach, zaś szwajcarska Wikipedia wzbogaci się również o ich naukowe opisy przygotowane przez botaników uniwersytetu. Więcej o planie stworzenia największego na świecie cyfrowego zielnika można przeczytać na blogu Fundacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)