Wikipedia w odmłodzonej szacie graficznej

Wikipedia w odmłodzonej szacie graficznej

Redakcja
12.05.2010 12:03, aktualizacja: 12.05.2010 13:16

Najpopularniejsza internetowa encyklopedia - Wikipedia będzie już niebawem ukazywać się Internautom w odmłodzonej szacie graficznej. Dodatkowo w serwisie mają zostać ulepszone funkcje związane z tworzeniem i modyfikowaniem materiałów.

Nowy szablon Wikipedii nosi nazwę „Vector”. Oprócz zmienionego wyglądu wnosi on także łatwiejszy dostęp do najczęściej używanych funkcji. Mowa tu przede wszystkim o zmianie położenia wyszukiwarki, a także ulepszeniu mechanizmu sugerującego zapytania. Poza odmłodzonym wyglądem w Wikipedii można spodziewać się ulepszeń w interfejsie edycji. Edytowanie materiałów ma teraz odbywać się w większym porządku, bez przesadnych ilości „kodu wiki”.

Powodem wprowadzenia usprawnień w Wikipedii ma być fakt, że jak na dzisiejsze standardy encyklopedia ta nie jest dostatecznie przyjazna użytkownikowi. Wikimedia podkreśla, że Wikipedia tworzona jest przez wolontariuszy i to właśnie dla nich wprowadzony zostanie szereg istotnych zmian.

Internauci ciekawi nowego wyglądu Wikipedii mogą obejrzeć go już teraz. W tym celu wystarczy zalogować się na witrynie i kliknąć odnośnik "Wypróbuj wersję testową". Nowy szablon zostanie ustawiony jako domyślny już jutro dla angielskiej Wikipedii. Pozostałe wersję językowe zostaną zaktualizowane w późniejszym terminie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)