Wileyfox porzuca CyanogenMod: mobilny Windows jest bezpieczniejszy

Wileyfox porzuca CyanogenMod: mobilny Windows jest bezpieczniejszy11.04.2017 13:19
Wileyfox porzuca CyanogenMod: mobilny Windows jest bezpieczniejszy

Microsoft zrezygnował z produkcji nowych smartfonów z mobilnym Windowsem, zrzucając to zadanie swoim nielicznym partnerom. Do grona firm zainteresowanych Windows 10 Mobile dołączy Wileyfox. Powód? Android ma być systemem, który nie zapewnia bezpieczeństwa, lub raczej nie zawsze zapewnia wysokie zyski

Kojarzycie Wileyfox? Najpewniej ta nazwa niewiele wam mówi. Producent tworzy smartfony, na których instalowany jest CyanogenMod. Urządzenia tego producenta nie cieszą się popularnością, wręcz niewiele osób je kojarzy, a jeszcze mniej osób chciałoby korzystać z nich korzystać. Zarząd Wileyfox postanowił więc znaleźć wyjście z tej niekorzystnej sytuacji i... postawił na mobilnego Windowsa 10.

Wejście w niszę sprzętu z mobilnym Windowsem może przynieść pozytywne rezultaty – konkurencji jest tutaj niewiele, a niewielka grupa miłośników Windowsa 10 w wydaniu mobilnym, może okazać się większą grupą niż obecni klienci firmy.

Obecna oferta Wileyfox jest mało interesująca.
Obecna oferta Wileyfox jest mało interesująca.

Jeśli obecne produkty Wileyfox sprzedawały się dobrze, to zapewne nie byłoby decyzji o postawieniu na umierający system operacyjny. Wiceprezes działu sprzedaży, Andy Lee tłumaczy, że zmiany podyktowane są bezpieczeństwem klientów – Windows 10 ma pod tym względem wypadać znacznie lepiej. Oczywiście tak jest, kto przecież chciałby tworzyć szkodliwe oprogramowanie na tak mało popularną platformę? Głównym celem hakerów jest Android, tak samo jak Windows jest głównym celem na desktopach.

Wileyfox chce celować przede wszystkim w klienta biznesowego. Andy Lee twierdzi, że mobilny Windows jest tutaj najlepszym wyborem i jego popularność będzie rosła. Firmy chcą bowiem urządzeń, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednak z tymi słowami nie zgadza się rynek: biznes należy obecnie dla iOS-a.

Wileyfox nie chce i nie może konkurować z iPhonem. W planach jest stworzenie niedrogiego modelu, który mógłby przykładowo być wykorzystywany przez kurierów. Tutaj faktycznie Windows 10 Mobile może się sprawdzić – kurierowi wystarczy tylko odpowiednia aplikacja, bez znaczenia, na jakiej platformie będzie uruchomiona.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)