Winaero Tweaker 0.9: import i eksport ustawień, jeszcze więcej opcji

Winaero Tweaker 0.9: import i eksport ustawień, jeszcze więcej opcji

17.11.2017 12:46, aktual.: 17.11.2017 18:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już jest dostępna kolejna wersja programu Winaero Tweaker, przeznaczonego do wprowadzania zaawansowanych modyfikacji systemu Windows, a przede wszystkim interfejsu. W wersji 0.9, przeznaczonej dla systemów Windows 7 i nowszych, pojawiły się kolejne ustawienia, które można zmienić w wyglądzie menu kontekstowych i ogólnym zachowaniu systemu.

Interfejs programu nie zmienił się od poprzedniej wersji. Wciąż mamy do dyspozycji listę kategorii parametrów, które program może zmienić i wygodną wyszukiwarkę. Nowości znajdują się na liście, z czego sporo dotyczy menu kontekstowych. Można włączyć widoczność kolejnych opcji, jak możliwość uruchomienia programu z wybranym priorytetem dostępu do zasobów, bez przechodzenia do menedżera procesów oraz zmiany motywu (jasny lub ciemny). Można też przywrócić menu wyłączania komputera, ustawień oszczędzania energii i ustawień ogólnych do menu kontekstowego Pulpitu.

W ustawieniach zachowania można zmienić dostępne opcje hibernacji, domyślnie zaznaczoną akcję okna dialogowego wyłączania komputera albo włączyć panel emoji dla wszystkich języków w Windowsie 10. Ponadto pojawiła się możliwość ukrycia liter dysków w Eksploratorze i zmiany domyślnego portu dla Remote Desktop Protocol. Opcji jest mnóstwo i warto przyjrzeć się programowi bliżej. Z takim zestawem funkcji pozwala zmienić dużo więcej, niż tylko kolory interfejsu.

Obraz

Warto też wspomnieć, że od wersji 0.8 w programie można importować i eksportować zestawy modyfikacji. Narzędzia do tego znajdziemy w menu Tools → Import/Export. Po wybraniu czynności będziemy mogli zaznaczyć zmiany, które zostaną zapisane w pliku. Podobnie przy imporcie nie trzeba wprowadzać wszystkich modyfikacji, a jedynie wybrać te, które są potrzebne na danej instalacji systemu.

Najnowszego Winaero Tweakera 0.9 znajdziecie w naszej bazie programów. Ten sam plik pozwala zainstalować program lub tylko wypakować wersję portable.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)