Winaero Tweaker 0.9: import i eksport ustawień, jeszcze więcej opcji

Strona głównaWinaero Tweaker 0.9: import i eksport ustawień, jeszcze więcej opcji
17.11.2017 12:46
Winaero Tweaker 0.9: import i eksport ustawień, jeszcze więcej opcji

Już jest dostępna kolejna wersja programu Winaero Tweaker, przeznaczonego do wprowadzania zaawansowanych modyfikacji systemu Windows, a przede wszystkim interfejsu. W wersji 0.9, przeznaczonej dla systemów Windows 7 i nowszych, pojawiły się kolejne ustawienia, które można zmienić w wyglądzie menu kontekstowych i ogólnym zachowaniu systemu.

bEqTuYsB

Interfejs programu nie zmienił się od poprzedniej wersji. Wciąż mamy do dyspozycji listę kategorii parametrów, które program może zmienić i wygodną wyszukiwarkę. Nowości znajdują się na liście, z czego sporo dotyczy menu kontekstowych. Można włączyć widoczność kolejnych opcji, jak możliwość uruchomienia programu z wybranym priorytetem dostępu do zasobów, bez przechodzenia do menedżera procesów oraz zmiany motywu (jasny lub ciemny). Można też przywrócić menu wyłączania komputera, ustawień oszczędzania energii i ustawień ogólnych do menu kontekstowego Pulpitu.

W ustawieniach zachowania można zmienić dostępne opcje hibernacji, domyślnie zaznaczoną akcję okna dialogowego wyłączania komputera albo włączyć panel emoji dla wszystkich języków w Windowsie 10. Ponadto pojawiła się możliwość ukrycia liter dysków w Eksploratorze i zmiany domyślnego portu dla Remote Desktop Protocol. Opcji jest mnóstwo i warto przyjrzeć się programowi bliżej. Z takim zestawem funkcji pozwala zmienić dużo więcej, niż tylko kolory interfejsu.

350206738076886977

Warto też wspomnieć, że od wersji 0.8 w programie można importować i eksportować zestawy modyfikacji. Narzędzia do tego znajdziemy w menu Tools → Import/Export. Po wybraniu czynności będziemy mogli zaznaczyć zmiany, które zostaną zapisane w pliku. Podobnie przy imporcie nie trzeba wprowadzać wszystkich modyfikacji, a jedynie wybrać te, które są potrzebne na danej instalacji systemu.

bEqTuYsD

Najnowszego Winaero Tweakera 0.9 znajdziecie w naszej bazie programów. Ten sam plik pozwala zainstalować program lub tylko wypakować wersję portable.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEqTuYtz