Windows 10 20H1: kolejne łatki, znane błędy i brak nowych funkcji

Windows 10 20H1: kolejne łatki, znane błędy i brak nowych funkcji

Windows 10 20H1: nowa kompilacja jest dostępna dla testerów, fot. Getty Images
Windows 10 20H1: nowa kompilacja jest dostępna dla testerów, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
20.11.2019 10:32

Windows 10 20H1 trafia do testerów w kolejnej odsłonie. Kompilacja 19028 została udostępniona insiderom w "szybkim pierścieniu", ale może zaskoczyć użytkowników żądnych kolejnych nowości, bowiem poprawiono w niej tylko kilka błędów, nie wprowadzjąc nowych funkcji.

Premiera Windows 10 20H1 wbrew pozorom zbliża się wielkimi krokami. Choć dopiero co udostępniono listopadową aktualizację (którą można już pobierać także przez Asystenta Aktualizacji), zespół programistów Microsoftu ma nad czym pracować w kontekście kolejnej wersji systemu. Warto bowiem przypomnieć, że ma ona zostać przygotowana w wersji RTM jeszcze w tym roku, co wynika ze zmiany harmonogramu wydawania aktualizacji.

Wyeliminowane błędy w tym wydaniu Windows 10 to między innymi usunięcie problemu zawieszania się ustawień podczas dokowania urządzeń, powolnego ładowania ustawień drukarek i skanerów i zawieszającej się aplikacji Zdjęcia przy przeglądaniu fotografii HEVC. Ponadto usunięto problem niewłaściwych wskazań w ustawieniach pamięci oraz niepoprawnego wyświetlania komunikatu w Windows Update. Wskazywał on na konieczność ponownego uruchomienia komputera celem instalacji aktualizacji zbiorczej, choć ta była już wcześniej zainstalowana.

Windows 10 20H1 nie jest wciąż pozbawiony innych błędów. We wpisie na blogu, Microsoft wspomina o pięciu znanych usterkach. Wśród nich problemy z niektórymi zewnętrznymi napędami USB 3.0 oraz niekonsekwentnym zachowaniem informacji o dostępnych drukarkach – zainstalowane urządzenie wciąż pojawia się na liście dostępnych sprzętów do instalacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)