Windows 10 20H1. Nowa kompilacja ułatwia pisanie po polsku podpowiedziami i autokorektą

Windows 10 20H1. Nowa kompilacja wprowadza pisanie ze SwiftKey po polsku
Windows 10 20H1. Nowa kompilacja wprowadza pisanie ze SwiftKey po polsku

20.03.2019 19:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak w każdą środę, testujący nowe wydania systemu Windows 10 otrzymali kolejną kompilację. Nieliczne grono osób, którym udało się zapisać do ścieżki Skip Ahead programu dla testerów, mogą sprawdzić nowości w wersji 20H1 (18860). Warto się pochylić szczególnie nad ulepszeniami pisania, gdyż wprowadzony został język polski.

SwiftKey na desktopie

Być może znacie klawiaturę ekranową SwiftKey, która zdobyła ogromną popularność dzięki możliwości pisania na ekranie dotykowym przez przeciąganie palcem po literach. Microsoft kupił jej producenta i przejął aplikację oraz oprogramowanie rozpoznające słowa, proponujące podpowiedzi, poprawiające błędy, a przede wszystkim poznające indywidualny styl pisania każdego użytkownika.

20H1 osiągnie stabilność wiosną 2020 roku. W tej wersji Windowsa 10 dostaniemy „uczącą się” klawiaturę SwiftKey, z której skorzystamy w różnych językach i nie tylko na ekranie. Dotykowy wariant klawiatury będzie obsługiwał pisanie przez przeciąganie po literach. Ponadto dostaniemy uniwersalną autokorektę i podpowiedzi. Te funkcje będzie można włączyć sobie także przy pisaniu na klawiaturze fizycznej, co jest dość interesującym rozwiązaniem dla miłośników klasycznych desktopów.

Mechanizm SwiftKey został wprowadzony nieco wcześniej, ale warto zwrócić uwagę na kompilację 18860, gdyż pomaga w pisaniu w 39 językach – w tym po polsku. Ponadto zostało w niej naprawionych kilka mniej istotnych błędów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)