Windows 10 20H1. Nowa kompilacja zapowiedzią kolejnych zmian w systemie

Windows 10 20H1. Nowa kompilacja zapowiedzią kolejnych zmian w systemie

Testerzy mogą już sprawdzać kolejną kompilację Windows 10 20H1
Testerzy mogą już sprawdzać kolejną kompilację Windows 10 20H1
Oskar Ziomek
22.08.2019 14:42, aktualizacja: 22.08.2019 15:14

Windows 10 20H1, czyli wersja systemu, która zostanie ukończona w pierwszym kwartale przyszłego roku, jest już dostępna dla testerów w kolejnej kompilacji. Mowa o wydaniu oznaczonym jako Build 18965, który trafia już do insiderów w tak zwanym szybkim pierścieniu.

Nowa kompilacja Windows 10 to kilka ciekawych nowości. Microsoft chwali się wprowadzaniem zmian, o które prosili sami użytkownicy, komentując czytelność obecnego układu ustawień. Tym razem modyfikacja dotyczy opcji pozwalającej zapamiętywać stan niektórych aplikacji i przywracać go po ponownym uruchomieniu komputera. W przyszłym roku tę funkcję będzie można włączyć z poziomu ustawień logowania.

Nowe ustawienia restartowania aplikacji, źródło: Microsoft.
Nowe ustawienia restartowania aplikacji, źródło: Microsoft.

Ponadto Microsoft podkreśla także zmiany, które dotyczą etapu zgłaszania opinii o funkcjach systemu. Feedback Hub został odświeżony, dzięki czemu użytkownicy łatwiej rozpoznają, czy dany wpis jest problemem, czy sugestią. Przy okazji zmieniono część ikon.

Kolejna zmiana to opcja dodawania nowych problemów z założenia podobnych do innych, które zostały już opisane. W ten sposób Microsoft chce zebrać jak najwięcej informacji o konkretnej usterce i uzyskać możliwie wiele scenariuszy pozwalających wywołać daną usterkę, co ma pomóc szybciej ją rozwiązać.

Inne zmiany w Windows 10

Opisane wyżej nowości to oczywiście tylko część zmian, które dostępne są w nowej edycji Windows 10. W opisywanej kompilacji pojawiło się kilka istotnych poprawek błędów, w tym rozwiązanie kłopotu nieuzasadnionego ukrywania paska zadań podczas uruchamiania klawiatury dotykowej oraz usunięcie problemu z działaniem procesów w tle w przypadku niektórych aplikacji.

O wszystkich zmianach można przeczytać na Blogu Windowsa. Inne nowości w Windows 10, które pojawiły się przy okazji poprzednich kompilacji, opisywaliśmy w ubiegłym miesiącu.

Należy pamiętać, że Windows 10 20H1 jest wciąż na etapie intensywnego rozwoju, a co za tym idzie, w systemie wciąż można znaleźć szereg usterek. Znane błędy to między innymi problematyczne działanie niektórych czytników kart SD firmy Realtek oraz niewłaściwe działanie przycisków minimalizowania, maksymalizowania i zamykania w przypadku niektórych programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)