Windows 10 20H1. Nowa kompilacja zapowiedzią kolejnych zmian w systemie

Strona głównaWindows 10 20H1. Nowa kompilacja zapowiedzią kolejnych zmian w systemie
22.08.2019 14:42
Testerzy mogą już sprawdzać kolejną kompilację Windows 10 20H1
Testerzy mogą już sprawdzać kolejną kompilację Windows 10 20H1

Windows 10 20H1, czyli wersja systemu, która zostanie ukończona w pierwszym kwartale przyszłego roku, jest już dostępna dla testerów w kolejnej kompilacji. Mowa o wydaniu oznaczonym jako Build 18965, który trafia już do insiderów w tak zwanym szybkim pierścieniu.

bEIMPlph

Nowa kompilacja Windows 10 to kilka ciekawych nowości. Microsoft chwali się wprowadzaniem zmian, o które prosili sami użytkownicy, komentując czytelność obecnego układu ustawień. Tym razem modyfikacja dotyczy opcji pozwalającej zapamiętywać stan niektórych aplikacji i przywracać go po ponownym uruchomieniu komputera. W przyszłym roku tę funkcję będzie można włączyć z poziomu ustawień logowania.

Nowe ustawienia restartowania aplikacji, źródło: Microsoft.
Nowe ustawienia restartowania aplikacji, źródło: Microsoft.

Ponadto Microsoft podkreśla także zmiany, które dotyczą etapu zgłaszania opinii o funkcjach systemu. Feedback Hub został odświeżony, dzięki czemu użytkownicy łatwiej rozpoznają, czy dany wpis jest problemem, czy sugestią. Przy okazji zmieniono część ikon.

bEIMPlpj

Kolejna zmiana to opcja dodawania nowych problemów z założenia podobnych do innych, które zostały już opisane. W ten sposób Microsoft chce zebrać jak najwięcej informacji o konkretnej usterce i uzyskać możliwie wiele scenariuszy pozwalających wywołać daną usterkę, co ma pomóc szybciej ją rozwiązać.

Inne zmiany w Windows 10

Opisane wyżej nowości to oczywiście tylko część zmian, które dostępne są w nowej edycji Windows 10. W opisywanej kompilacji pojawiło się kilka istotnych poprawek błędów, w tym rozwiązanie kłopotu nieuzasadnionego ukrywania paska zadań podczas uruchamiania klawiatury dotykowej oraz usunięcie problemu z działaniem procesów w tle w przypadku niektórych aplikacji.

O wszystkich zmianach można przeczytać na Blogu Windowsa. Inne nowości w Windows 10, które pojawiły się przy okazji poprzednich kompilacji, opisywaliśmy w ubiegłym miesiącu.

bEIMPlpp

Należy pamiętać, że Windows 10 20H1 jest wciąż na etapie intensywnego rozwoju, a co za tym idzie, w systemie wciąż można znaleźć szereg usterek. Znane błędy to między innymi problematyczne działanie niektórych czytników kart SD firmy Realtek oraz niewłaściwe działanie przycisków minimalizowania, maksymalizowania i zamykania w przypadku niektórych programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIMPlqf