Windows 10 20H1: nowa opcja może zwiększyć wydajność układów graficznych

Windows 10 20H1 otrzyma nową opcję w ustawieniach graficznych, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 20H1 otrzyma nową opcję w ustawieniach graficznych, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

17.02.2020 16:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 20H1 zbliża się wielkimi krokami. Choć oficjalna data jego wprowadzenia na rynek nie została jeszcze oficjalnie ujawniona, kompilacja dawno jest gotowa i spekuluje się, że trafi do pierwszych użytkowników w okolicach kwietnia. Tymczasem zwrócono uwagę, że jedną z nowości w tej wersji systemu będzie wspomagane sprzętowo zarządzanie pamięcią układu graficznego.

Na nowość w Windows 10 zwrócił uwagę serwis Windows Latest. Opcja pojawi się wśród ubogich aktualnie Ustawień grafiki i ograniczy się do jednego dodatkowego suwaka. Dzięki niemu użytkownik będzie mógł włączyć wspomagane sprzętowo zarządzanie układem graficznym, co teoretycznie może się przełożyć na mniejsze opóźnienia i większą wydajność.[img=Hardware-accelerated-GPU-sheduling]Warto zwrócić uwagę, że obecnie globalne ustawienia grafiki w Windows 10 nie pozwalają na wiele. Możliwe jest tu jedynie wybranie dowolnych aplikacji (zainstalowanych z zewnątrz lub uniwersalnych), a następnie przypisanie im konkretnego układu graficznego zależnie od uruchomionego trybu oszczędzania energii. W praktyce są to opcje przydatne przede wszystkim użytkownikom komputerów przenośnych wyposażonych w więcej niż jeden, zintegrowany układ graficzny.

Opisywane zarządzanie pamięcią graficzną przez sam układ jest tylko jednym z kilku elementów wchodzących w skład WDDM 2.7 – nowej architektury sterowników, która zostanie wdrożona do Windowsa 10 właśnie w aktualizacji do wersji 20H1. Inne zalety to między innymi obsługa Shader Model 6.5 czy DirectX 12 Raytracing Tier 1.1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (76)
Zobacz także