Windows 10 20H1: ulepszone powiadomienia z Androida na pulpicie komputera i inne nowości

Windows 10 20H1: ulepszone powiadomienia z Androida na pulpicie komputera i inne nowości

Testerzy Windows 10 mogą już sprawdzać nową kompilację systemu
Testerzy Windows 10 mogą już sprawdzać nową kompilację systemu
Oskar Ziomek
04.07.2019 15:00, aktualizacja: 04.07.2019 16:30

Użytkownicy Windows 10 mogą już w ramach programu Insider testować kompilację 18932, czyli edycję 20H1 przygotowywaną na pierwszą połowę przyszłego roku. Microsoft wprowadza kilka interesujących nowości, którym warto się przy tej okazji przyjrzeć.

Wiele zmian w tym wydaniu dotyczy funkcji Ułatwienia dostępu. Narrator może od teraz automatycznie odczytywać wiadomości i treść stron internetowych zaraz po ich załadowaniu, Lupa została zintegrowana z ustawieniami ciemnych kolorów w systemie, a ponadto pojawił się szereg nowości dotyczących sterowania wzrokiem.

Ustawienia sterowania wzrokiem w Windows 10, źródło: Windows Blog.
Ustawienia sterowania wzrokiem w Windows 10, źródło: Windows Blog.

Nowe możliwości powiadomień

Inny obszar zmian to powiadomienia. W tej wersji systemu można łatwiej nimi zarządzać. Do ustawień trafiła opcja sortowania według najświeższych powiadomień oraz możliwość wyciszania ich dźwięku, zaś na samym powiadomieniach dostępny jest skrót do dwóch opcji: ustawień oraz możliwości wyłączenia powiadomień dla danej aplikacji. To zmiany, które mają być uzupełnieniem funkcji trybu "Skupienie".

Nowości w ustawieniach powiadomień, w tym sortowanie od najnowszych, źródło: Windows Blog.
Nowości w ustawieniach powiadomień, w tym sortowanie od najnowszych, źródło: Windows Blog.

Powiadomienia z Androida na pulpicie Windows 10

Windows 10 20H1 to także istotna zmiana dla osób, które korzystają z synchronizacji pomiędzy smartfonami z Androidem i komputerem. Na powiadomienia pojawiające się na ekranie komputera można od teraz reagować, wchodząc z nimi w interakcje.

Ta zmiana to także okazja do wyjaśnienia, iż testy aplikacji Twój telefon dobiegły końca i od teraz jej możliwości będą dostępne dla każdego użytkownika Windows 10 począwszy od Kwietniowej Aktualizacji z 2018 roku. Aplikacja ma się pojawić na wszystkich komputerach maksymalnie "za kilka dni".

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)