Windows 10 21H1 oficjalnie zapowiedziany. Instalacja zajmie tylko chwilę

Windows 10 21H1 został oficjalnie zapowiedziany, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 21H1 został oficjalnie zapowiedziany, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

18.02.2021 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 21H1 został oficjalnie zapowiedziany. Microsoft w krótkim wpisie nie podaje co prawda konkretnej daty, ale zaznacza, że aktualizacja przewidziana jest na pierwszą połowę roku. Będzie to pierwsza sytuacja w historii Windows 10, kiedy "wiosenna" paczka zmian będzie miała w praktyce formę aktualizacji zbiorczej – na podobnej zasadzie dotychczas wdrażano tylko "zimowe" aktualizacje, w tym najnowszą 20H2.

To podejście, dzięki któremu Microsoft chce zapewnić użytkownikom Windows 10 większą stabilność systemu i brak problemów po aktualizacji. To rozsądne, zważywszy, że w dobie nacisku na pracę zdalną, ewentualne wpadki po aktualizacji komputerów z pewnością byłyby przez użytkowników tym bardziej krytykowane. Wydanie aktualizacji Windows 10 w takiej samej formie jak comiesięczne łatki gwarantuje brak większego ryzyka podczas instalacji.

A sama instalacja będzie przy tym bardzo szybka. W przypadku użytkowników Windows 10 20H1 lub 20H2, instalacja nowego wydania 21H1 zajmie w praktyce kilkanaście, a może kilkadziesiąt sekund. Nie ma tu potrzeby podmiany całego systemu, z czym dotychczas były kojarzone aktualizacje Windows 10 wydawane w pierwszej połowie roku.

Jednocześnie do systemu nie trafi wiele zmian. Microsoft podaje, że skupił się na niewielkich nowościach, które ułatwią codzienną pracę, a chodzi głównie o obsługę wielu kamer przez Windows Hello oraz poprawki w wydajności Defendera i mechanizmów niezbędnych do pracy zdalnej. Aktualizacja Windows 10 jest oczywiście darmowa dla wszystkich jego użytkowników i mozliwa za pośrednictwem Windows Update w ustawieniach. Niemal finalnego Windowsa 10 21H1 mogą już pobierać insiderzy na kanale Beta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)