Windows 10 21H1 – pierwsze wieści o "dziesiątce" na 2021 rok

Windows 10 21H1 – pierwsze wieści o "dziesiątce" na 2021 rok
26.05.2020 09:55
Są już pierwsze informacje o Windowsie 10 21H1, fot. Getty Images
Są już pierwsze informacje o Windowsie 10 21H1, fot. Getty Images

Windows 10 jeszcze nie zdążył otrzymać majowej aktualizacji w tym roku, a już pojawiają się pierwsze wieści o wydaniu 21H1 – aktualizacji systemu, która zostanie udostępniona w pierwszej połowie roku 2021. Na razie nie wiadomo o niej wiele, ale pierwsze informacje już trafiły do sieci, a źródłem jest sam Microsoft.

Jak zwrócił uwagę serwis Windows Latest, Microsoft niejako przypadkiem ujawnił kilka wstępnych informacji o nadchodzącej aktualizacji Windowsa 10. Jak się okazuje, wydanie 21H1 ma kodową nazwę "Iron" (z ang. "żelazo"), a na szybkim pierścieniu dostępnym dla insiderów znajdzie się już w czerwcu. Jedną z nowości ma być przeprojektowane menu Start.

Sugerowany wygląd menu Start w Windows 10, źródło: Windows Latest / Microsoft.
Sugerowany wygląd menu Start w Windows 10, źródło: Windows Latest / Microsoft.

W jednej z prezentacji Microsoft zdradził, że wkrótce w Windowsie 10 zobaczymy mniej kolorowe kafelki. Wszystko wskazuje na to, że twórcy chcą wprowadzić bardziej stonowane barwy i ograniczyć się do kolorowych ikon. Kafelki miałyby natomiast automatycznie dopasowywać się do jasnego lub ciemnego motywu całego systemu.

Zmiana jest wyraźna, stąd należy się jej spodziewać właśnie w pierwszej połowie 2021 roku, a nie na jesień bieżącego w Windows 10 20H2. Jesienne aktualizacje systemu Microsoftu mają być bowiem konsekwentnie aktualizacjami zbiorczymi, które wprowadzają tylko drobne poprawki, a nie duże zmiany widoczne na pierwszy rzut oka.

W kontekście nowych wersji Windows 10 warto pamiętać o tegorocznej majowej aktualizacji. Data jej wdrożenia nie została oficjalnie potwierdzona, ale mówi się o ostatnim, czyli bieżącym tygodniu maja. Możliwe więc, że zaktualizowany system trafi na komputery pierwszych użytkowników na dniach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)