Windows 10: aktualizacja Defendera powoduje nowe problemy. Nie działa Secure Boot

Użytkownicy Windows 10 mają nowy problem, fot. Getty Images
Użytkownicy Windows 10 mają nowy problem, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

26.03.2020 16:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Windows 10 można spotkać nowy problem, który tym razem jest związany z Defenderem. Oprogramowanie antywirusowe wbudowane w system otrzymało nową aktualizację, w ramach której Microsoft rozwiązał usterkę związaną z pomijaniem plików podczas skanowania. Niestety przy okazji szybko okazało się, że łatka ma inny wpływ na komputery – niektórzy nie mogą ich uruchomić.

Chodzi o aktualizację KB4052623, która jest dostępna dla użytkowników Windowsa 10 Home, Pro oraz Enterprise. Choć problem ze skanowaniem plików pod kątem wirusów faktycznie został rozwiązany, aktualizacja niesie za sobą inne konsekwencje – problem z uruchamianiem komputerów w przypadku Secure Boot.

Okazuje się, że na chwilę obecną nie ma łatki, która rozwiązuje ten problem i użytkownicy mogą się ratować jedynie ręczną dezaktywacją Secure Boot w BIOS-ie. Później konieczne będzie jeszcze uruchomienie dodatkowego polecenia po uruchomieniu komputera. Szczegóły zostały opisane w instrukcji na stronie Microsoftu.

Warto nadmienić, że opisywany problem z Secure Boot nie jest jedynym kłopotem po instalacji łatki. Inną usterką jest nieuzasadniony duży ruch sieciowy oraz bezpodstawne blokowanie wielu pobrań w przypadku włączonej funkcji AppLocker. Aby obejść ten problem, należy postąpić zgodnie z instrukcją producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (205)