Windows 10: aktualizacja KB5039299 usuwa kluczowe błędy

Windows 10
Windows 10
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

14.06.2024 15:16, aktual.: 14.06.2024 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 22H2 w ramach programu Insider dostał aktualizację KB5039299, która skutecznie rozwiązuje kilka kluczowych błędów. Dla użytkowników oznacza to początek testów, które kiedy się zakończą, poskutkują wdrożeniem łatki we wszystkich komputerach. Na starcie będzie najpewniej opcjonalna.

Korzystający z Windowsa 10 22H2 w niedalekiej przyszłości mogą spodziewać się udostępnienia nowej, cennej aktualizacji. Testerzy w ramach programu Insider otrzymali już do sprawdzenia pakiet KB5039299, który zgodnie z deklaracją Windows Latest skutecznie rozwiązuje błędy paska zadań oraz usterki Windows Backup. Łatka pojawiła się na kanałach Beta oraz Release Preview i podbija kompilację systemu do 19045.4593.

Wprowadzone poprawki dotyczą między innymi paska zadań i wyszukiwarki. Microsoft deklaruje, że pozbyto się błędów i wszystko działa teraz stabilnie. Aby pobrać aktualizację trzeba nie tylko należeć do programu Insider i korzystać z odpowiedniego kanału aktualizacji Windowsa 10, ale także skorzystać z opcji w ustawieniach Windows Update, dzięki której poprawki trafiają do danego użytkownika w pierwszej kolejności. Tym ustawieniem warto zainteresować się także podczas korzystania ze stabilnego wydania Windowsa 10 i 11.

W kontekście aktualizacji Windows 10 22H2 warto pamiętać, że jest to przyjemność z zaplanowaną datą zakończenia. System przestanie być wspierany pod koniec przyszłego roku i od tego momentu użytkownicy nie tylko nie będą mogli liczyć na wdrażanie nowych funkcji, ale i na poprawki bezpieczeństwa, dzięki którym Windows jest uodporniony na znane ataki z sieci. Microsoft od dłuższego czasu zaleca zainteresować się aktualizacją, w tym możliwością darmowego przejścia na Windowsa 11.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)