Windows 10 bez problemów z reinstalacją. Wydano kluczową aktualizację

Windows 10 bez problemów z reinstalacją. Wydano kluczową aktualizację

Microsoft usunął jeden z problemów Windows 10, fot. Oskar Ziomek
Microsoft usunął jeden z problemów Windows 10, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
07.12.2020 15:39

Windows 10 już wkrótce przestanie irytować problemem związanym z narzędziem Media Creation Tool, z pomocą którego przez jakiś czas nie dało się zaktualizować komputera z zachowaniem wszystkich plików. Chodzi o problem, który opisywaliśmy w połowie listopada i którego dotychczasowym jedynym rozwiązaniem było wycofanie ówczesnej aktualizacji Windows 10. Dzisiaj rozwiązanie jest już inne; jak się okazuje, wystarczy pobrać inną łatkę.

Jak zwrócił uwagę Windows Latest, receptą na problemy z Media Creation Tool okazuje się być opcjonalna aktualizacja KB4586853 wydana na początku bieżącego miesiąca dla Windowsa 10 20H2. W praktyce chodzi o zaktualizowanie Windows 10 do kompilacji 19042.662 – tutaj problem z Media Creation Tool już nie występuje.

Tej samej łatki należy się także spodziewać w nadchodzącym pakiecie aktualizacji kumulatywnych w grudniu. W praktyce może to być ostatni pakiet zmian udostępniany przez Microsoft w tym roku; w okresie przedświątecznym firma pracuje na mniejszych obrotach i wydaje mniej aktualizacji. Więcej na ten temat pisaliśmy przy okazji informowania o przerwie w dostarczaniu nowych aktualizacji sterowników – niektóre trafią do użytkowników Windows 10 dopiero w styczniu 2021 roku.

Pozostając w temacie aktualizacji Windows 10 warto także pamiętać o nadchodzącej wielkimi krokami zmianie, po której nowe funkcje w systemie będą udostępniane w paczkach Windows Feature Experience. Takie podejście już teraz testowane jest przez insiderów i ma docelowo pomóc zapanować nad funkcjami, które trafiają do Windows 10 poza harmonogramem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)