Windows 10 build 14955 – w erze webmaili Microsoft ulepsza swojego klienta poczty

Windows 10 build 14955 – w erze webmaili Microsoft ulepsza swojego klienta poczty

25.10.2016 21:06, aktual.: 25.10.2016 21:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

I znów Microsoft wysłał do swoich testerów nową kompilacjęWindowsa 10 z gałęzi Redstone 2. W szybkim pierścieniuaktualizacji dostajemy build oznaczony jako 14955. To przedewszystkim wydanie poprawkowe, ale znajdziecie w nim też kilkaulepszeń. Najważniejsze zmiany zaszły w systemowym klienciepoczty.

Najbardziej w oczy rzuca się dodanie do Poczty interaktywnychpowiadomień, które pojawiać się mogą zarówno w Centrum Akcji,jak i w formie powiadomień typu toast (wyskakujących okien).Pozwoli to lepiej ogarnąć przychodzące e-maile – możemy od razuje skasować, albo oznaczyć flagą. Oprócz tego Poczta dostałacoś, co było chyba w każdym innym kliencie poczty oprócz tegomicrosoftowego – wreszcie można pisać wiadomość w odrębnym odreszty interfejsu aplikacji okienku. W tak tworzonej wiadomości można, na wzór modnych serwisów społecznościowych, wykorzystać znak @ do przywołania osoby z naszej listy kontaktów.

Obraz

Druga z poważniejszych zmian dotyczy Narratora. Microsoft nazywato „świadomością kontekstu” – chodzi o to, że wraz zprzemieszczaniem się po elementach interfejsu otrzymamypowiadomienie o grupach bądź obszarach, do których trafiamy, np.poszczególnych kartach we Wstążce z pakietu Office. Kombinacjeklawiszy pozwalają określić ilość powiadomień, odczytywanie ichprzed lub po trafieniu na element oraz sprawdzenie nazwygrupy/obszaru w dowolnym momencie.

Pozostałe zmiany to głównie poprawki – konto Microsoft znówdziała przy logowaniu się do różnych serwisów, precyzyjnetouchpady zachowują się lepiej, Menedżer Zadań wyświetla się wzapamiętanym wcześniej widoku, partycjonowanie napędówpodłączonych przez USB nie zwraca już błędów, kopiowanie iwklejanie plików do folderów przez Explorera pozostawia jezaznaczonymi, zawartość okien przeglądarki Edge można jużprzeciągnąć do innych okien, działa też w Edge współdzieleniestron internetowych i PDF-ów do klienta poczty.

Obraz

Jak do tej pory aktualizacja zachowuje się bardzo dobrze, jedyniepowiadomieniom poczty można zarzucić to, że czasem po prostu sięnie pojawiają. Zapewne jednak do wydania oficjalnego uaktualnieniaRedstone 2 na wiosnę 2017 roku te wszystkie ulepszenia sprawią, żeWindows 10 będzie jak nowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)