Windows 10 build 14959 – można posmakować niektórych atrakcji Creators Update

Windows 10 build 14959 – można posmakować niektórych atrakcji Creators Update

Windows 10 build 14959 – można posmakować niektórych atrakcji Creators Update
03.11.2016 21:33, aktualizacja: 04.11.2016 13:16

Nie spodziewaliśmy się, że nowości z zeszłotygodniowejkonferencji Microsoftu tak szybko zostaną udostępnione do testów.A jednak – w szybkim pierścieniu aktualizacji (Fast Ring) Windowsa10 pojawił się właśnie build 14959, który przynajmniej w jakimśstopniu pozwala sprawdzić niektóre z zaprezentowanych atrakcji.

Tak naprawdę coś z tego, co określono jako Creators Update,przeciekło do Windowsa już w kompilacji 14955 z zeszłego tygodnia,były to niewidoczne dla użytkowników zmiany pod maską, jaktwierdzi szefowa programu Windows Insider, Dona Sarkar. Są onekonieczne, by to co użytkownicy zobaczą, mogło w ogóle zadziałać.Cóż, pozostaje jej wierzyć na słowo, w końcu o tym, co pod maskąw Windowsach niewiele wiemy, w porównaniu do opensource’owychsystemów operacyjnych.

Builder 3D domyślnie w nowym Windowsie 10
Builder 3D domyślnie w nowym Windowsie 10

Z przedstawionych informacjitowarzyszących temu wydaniu możemy się jednak dowiedzieć, że wwersji na urządzenia mobilne zostało ono przygotowane za pomocąnowej platformy uaktualnień o nazwie UnifiedUpdate Platform. Wygląda na to, że Microsoft nauczył siękorzystać z różnicowych aktualizacji (delta), zmniejszającodczuwalnie, nawet o 35%, rozmiary dostarczanych buildów.Przyspieszyć ma także sam czas aktualizacji. Początkowo mechanizmten będzie wykorzystywany w wersjach mobilnych systemu, ale do końcaroku ma też trafić na pecety, a wreszcie na urządzenia InternetuRzeczy i gogle HoloLens.

Oprócz tego Microsoft poprawił w tym wydaniu skalowanie obrazudla maszyn wirtualnych uruchamianych pod kontrolą Hyper-V (możnateraz wybrać poziom powiększenia pasujący użytkownikowi do DPIjego ekranu), poprawiono usterkę związaną z wyłączaniemautomatycznych ustawień jasności, usunięto problem z logowaniem wpodłączonych do domeny komputerach, które są akurat odłączoneod sieci i naprawiono usterki w Poczcie i Kalendarzu, któreowocowały lakonicznym błędem 0x800700B7.

Nowa kompilacja uodporniła się też na zawieszenia systemu powyciągnięciu karty SD, poprawiła wyświetlanie obrazków naekranie blokady i wyświetlanie aplikacji obok siebie w trybietabletu, gdy wywołamy jedną aplikację z drugiej.

Problemów większych póki co nie widać, zawiesza się InternetExplorer, jak zawsze są też problemy z oprogramowaniemantywirusowym. Najlepiej po prostu na Windowsach 10 oferowanych dlauczestników programu Insider antywirusów nie instalować.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)