Windows 10 cieszy się popularnością, a Microsoft zapowiada kolejne zmiany

Windows 10 cieszy się popularnością, a Microsoft zapowiada kolejne zmiany

Windows 10 cieszy się popularnością, a Microsoft zapowiada kolejne zmiany
Redakcja
18.12.2014 11:36

Microsoft ujawniania kolejne zmiany wprowadzone w niedostępnych jeszcze edycjach Windows 10, a zarazem cieszy się z aktywnego udziału użytkowników w programie Windows Insider. Choć wersja Technical Preview zaprezentowana z końcem września jest przeznaczona głównie dla użytkowników biznesowych i deweloperów, spotkała się również z zainteresowaniem osób niezaawansowanych.

Wpis jaki pojawił się na platformie blogowej amerykańskiej korporacji przedstawia sporo liczb dotyczących Windows 10. Nie to jest jednak tutaj najważniejsze – przy tej okazji poinformowano o kilku ciekawych zmianach, jakie wprowadzono i jakie będziemy mogli zobaczyć w jednym z następnych wydań. W wyniku licznych zgłoszeń użytkowników dodano opcję wyboru folderu, który będzie uruchamiany domyślnie przez eksploratora. Pojawiła się także możliwość wyłączenia listy ostatnio używanych plików z widoku katalogu domowego (Home), a odświeżone Menu Start zyskało kilka animacji i efektów, które mają zwiększyć jego atrakcyjność.

350129258024429505

Interesująco wyglądają statystyki, które dotyczą osób testujących wersję Technical Preview – zainteresowanie najnowszą wersją Windowsa jest naprawdę duże. Od wystartowania programu Windows Insider zapisało się do niego przeszło 1,5 miliona użytkowników. Oczywiście nie wszyscy z nich są aktywnymi testerami, bo sporo osób zapewne spróbowało systemu tylko raz, a teraz po prostu czeka na wydanie wersji stabilnej, co ma mieć miejsce w kwietniu przyszłego roku. Mimo to i tak można mówić o pewnym sukcesie. Według danych Microsoftu system aktywnie testuje ponad 450 tysięcy osób. Jest to znacznie więcej, niż w przypadku poprzednich wersji Windowsa, a przypomnijmy, że przecież póki co zmiany nie są aż tak bardzo rewolucyjne, przynajmniej dla zwykłych użytkowników.

Aktywny udział testerów pozwolił na naprawienie już około 1300 błędów – system Microsoftu nie jest i nie będzie idealny, ale dzięki danym przesyłanym automatycznie w ramach raportów systemowych i ręcznych zgłoszeń można rozwiązać różnego rodzaju problemy. Te są natomiast czasami naprawdę nietypowe – Microsoft informuje, że udało się naprawić m.in. zastępowanie ikony OneDrive przez ikonę… Outlooka, bo do i takich przypadków dochodziło. Obecnie nadal jest otwartych wiele zgłoszeń, ale prace ciągle trwają, a dzięki temu zwiększa się ogólna stabilność systemu.

Jaki będzie Windows 10? Tego jeszcze nie wiemy, choć kolejne nowości poznamy dzięki konferencji producenta, która jest zaplanowana na 21 stycznia. Najnowsze zmiany mają być gratką zarówno dla użytkowników konsumenckich, jak i administratorów i biznesu. Szykuje się więc spore wydarzenie. Microsoft tymczasem spokojnie podchodzi do wycieków (np. build 9888 i 9901) dając do zrozumienia, że tak naprawdę może to być nieco nieoficjalna część testów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)