Windows 10 dostał pierwsze opcjonalne łatki od maja. Rozwiązują szereg błędów

Windows 10 dostał pierwsze opcjonalne łatki od maja. Rozwiązują szereg błędów

Windows 10 otrzymuje już opcjonalne aktualizacje, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 otrzymuje już opcjonalne aktualizacje, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
03.08.2020 10:25

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Windows 10 otrzymuje już opcjonalne aktualizacje, które zostały wcześniej wstrzymane z powodu koronawirusa. Pakiet KB4568831 zostal wydany pod koniec lipca i rozwiązuje szereg błędów, które pojawiły się w systemie. Ponieważ mamy do czynienia z tytułową opcjonalną aktualizacją, instalacja zależy wyłącznie od użytkownika – Windows Update sam nie pobierze tego pakietu.

Aktualizacja KB4568831 przeznaczona jest dla Windows 10 2004. Microsoft usunął w niej między innymi błąd, w wyniku którego występowały trudności z udostępnianiem plików Office'a, usterkę niepozwalającą właściwie obsługiwać serwerów proxy w Edge'u i Internet Explorerze czy problem, z powodu którego jasność wyświetlanych materiałów 4K HDR była zdecydowanie za niska. Wszystkich poprawek jest kilkadziesiąt i można o nich przeczytać w dokumentacji Microsoftu.

Opisywana aktualizacja jest opcjonalna, trzeba ją pobrać ręcznie, fot. Oskar Ziomek
Opisywana aktualizacja jest opcjonalna, trzeba ją pobrać ręcznie, fot. Oskar Ziomek

Aby pobrać opisywany pakiet aktualizacji Windows 10, najwygodniej będzie zajrzeć do Windows Update w ustawieniach i wyświetlić oczekujące aktualizacje opcjonalne. W nowym widoku, po rozwinięciu sekcji Inne aktualizacje powinien być dostępny opisywany pakiet, występujący tam pod wdzięczną nazwą Podgląd aktualizacji skumulowanej dla systemu Windows 10 2004...

Co istotne, w przypadku aktualizacji KB4568831 mówi się na razie tylko o jednym skutku ubocznym, którym są problemy podczas wprowadzania tekstu, ale dotyczą włącznie języka chińskiego i japońskiego. W znakomitej większości przypadków nie dotkną więc zapewne użytkowników Windows 10 w Polsce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)