Windows 10 dostanie ulepszony kalkulator. Będą kolejne zmiany w interfejsie

Windows 10 20H1 otrzyma ulepszy kalkulator, fot. Pixabay
Windows 10 20H1 otrzyma ulepszy kalkulator, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

17.10.2019 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 w przyszłym roku otrzyma ponownie odświeżony kalkulator. Aplikacja zostanie nieznacznie przeprojektowana, a jej interfejs pozwoli wygodniej dzielić funkcje. Do sieci trafiła krótka animacja pokazująca wygląd nowej wersji.

Wszystko wskazuje na to, że odświeżony kalkulator zobaczymy w Windows 10 wraz z wersją 20H1, której premiera odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego roku. Aplikacja dostanie nową ikonę, oraz menu w interfejsie, dzięki któremu funkcje związane z trygonometrią zostaną oddzielone od pozostałych, wśród których znajdują się między innymi te dotyczące zaokrąglania.

To kolejne zmiany dotyczące kalkulatora, które trafią do Windows 10 od czasu jego premiery. Warto pamiętać, że wygodny podział na tryby i łatwiejszy dostęp do konwertera jednostek nie były tu dostępne od początku. Wiele zmieniło się w połowie ubiegłego roku, na co zwrócili wówczas uwagę Insiderzy pozostający w pierścieniach Fast Ring oraz Skip Ahead.

Windows 10 20H1 jest najbliższą dużą wersją systemu, ale wcześniej użytkownicy dostaną dostęp do wydania 19H2, czyli November 2019 Update. Inaczej niż dotychczas, ten pakiet zmian nie będzie wymagał podmiany większości plików systemowych, gdyż będzie formą aktualizacji zbiorczej. Premiera spodziewana jest na przełomie października i tytułowego listopada.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)