Windows 10 i aktualizacje funkcji w "paczkach". Microsoft testuje nową metodę

Windows 10 i aktualizacje funkcji w "paczkach". Microsoft testuje nową metodę

Microsoft testuje nowy sposób aktualizacji Windows 10, fot. Getty Images
Microsoft testuje nowy sposób aktualizacji Windows 10, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
01.12.2020 12:20, aktualizacja: 01.12.2020 12:49

Microsoft testuje nową metodę aktualizowania funkcji w Windows 10. W ramach paczek Windows Feature Experience Pack, do systemu mają trafiać zestawy przygotowanych nowości niezależnie od terminarza wydawania "dużych" aktualizacji Windows 10 raz do roku. Najnowszy taki pakiet trafił już do testerów na kanale betaw ramach Windows Insider.

Windows Feature Experience Pack 120.2212.1070.0 wprowadza do Windows 10 na tę chwilę tylko dwie nowości. Pierwsza to ulepszone narzędzie wycinania aktywowane skrótem Windows+Shift+S, które pozwala teraz wklejać zrzut ekranu do folderu wskazanego przez użytkownika. Druga nowość to opcja rozdzielenia dotykowej klawiatury na dwie części w przypadku korzystania z konwertowalnych urządzeń w trybie portretowym.

Pakiet Windows Feature Experience trafi do testerów Windows 10 dokładnie na takiej samej zasadzie jak kumulatywne aktualizacje, a więc przez Windows Update. To podejście, które ma pomóc zapanować nad aktualizacjami funkcji Windows 10, które trafiają do systemu poza harmonogramem. Sama idea nie jest jednak żadną nowością – na takiej zasadzie do insiderów w 2017 roku [url=https://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Timeline-i-nowe-Sets-Windows-z-kartami-w-aplikacjach-UWP,News,84498.html]trafił widok zadań i karty Sets [*][/url].

Co istotne, aby pobrać opisywany pakiet nowości konieczne jest posiadanie Windowsa 10 20H2 przynajmniej w kompilacji 19042.662. Po instalacji aktualizacji, konieczne będzie ponowne uruchomienie komputera, by aktywować opisane nowości. Więcej na ten temat można przeczytać na blogu Windows Insider.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)