Windows 10 i BSOD podczas uruchamiania, czyli kolejne problemy aktualizacji psującej Menu Start

Windows 10 i BSOD podczas uruchamiania, czyli kolejne problemy aktualizacji psującej Menu Start

Windows 10 ma kolejne problemy po jednej z aktualizacji, fot. Getty Images
Windows 10 ma kolejne problemy po jednej z aktualizacji, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
22.10.2019 13:11

Windows 10 ma kolejne problemy związane z aktualizacją z początku października. Mowa o pakiecie bezpieczeństwa KB4517389, który popsuł u niektórych między innymi Menu Start oraz przeglądarkę Edge. Okazuje się, że usterek jest więcej.

Na problem zwrócił niedawno uwagę serwis Windows Latest, przytaczając kilka uwag użytkowników z oficjalnego forum. Jak wynika z raportów, opisywane przez nas wcześniej błędy związane z Menu Start oraz Edge'em mogą należeć do tych mniej uciążliwych. Niektórzy mają bowiem kłopoty z uruchomieniem komputera skutkujące "niebieskim ekranem śmierci" i korzystaniem z aplikacji stworzonych w Microsoft Visual Basic 3.

Jak się okazuje, problem z BSOD-em może powodować plik cldflt.sys, który jest związany z usługami wymieniającymi pliki z chmurą, w tym z Dyskiem Google, Dropboksem czy OneDrive'em. Obecnie jedyne znane obejście problemu to rezygnacja z korzystania z wymienionych programów lub wycofanie aktualizacji KB4517389.

Inni użytkownicy zwracają także uwagę na problemy z biblioteką vbrun300.dll. Korzystanie z aplikacji stworzonych w Visual Basic 3 skutkuje bowiem czasem nieoczekiwanym błędem i ich zamknięciem. Inne problemy dotyczą firm. Tutaj kłopotliwy okazuje się Defender, który także ma problemy z działaniem i raportowaniem.

Rozwiązanie opisywanych problemów w formie kolejnej aktualizacji nadejdzie prawdopodobnie w listopadzie, równolegle z Windows 10 November 2019 Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)