Windows 10 i kłopotliwa aktualizacja. Microsoft potwierdził problemy z instalacją

Windows 10 i kłopotliwa aktualizacja. Microsoft potwierdził problemy z instalacją

Microsoft potwierdził problemy z instalacją łatek
Microsoft potwierdził problemy z instalacją łatek
Oskar Ziomek
19.08.2019 11:55

Windows 10 ma problem z instalacją sierpniowych aktualizacji zbiorczych oznaczonych numerem KB4512508. Kłopot, na który zwrócił uwagę serwis Windows Latest, polega na braku możliwości instalacji pakietu łatek i wyświetlaniu komunikatów o błędach 0x800f0982 lub 0x80073701. W praktyce okazują się one bezużyteczne i nie pomagają pozbyć się usterki. Problem został już potwierdzony przez Microsoft.

Przy okazji okazało się, że użytkownicy mogą zobaczyć także inny, jeszcze bardziej ogólny komunikat o błędzie, tym razem bez konkretnego numeru. System proponuje wówczas podjąć próbę instalacji aktualizacji w późniejszym terminie, nie precyzując możliwych przyczyn usterki. Z informacji na stronie Microsoftu wynika, że problem dotyczy użytkowników Windows 10 oraz Windows Server w wersjach 1903.

Na rozwiązanie trzeba zaczekać

Niestety, w przypadku opisywanego błędu nie jest znany sposób, jak można go ominąć. Jedynym rozwiązaniem jest więc uzbrojenie się w cierpliwość i oczekiwanie na rozwiązanie problemu ze strony Microsoftu. Prace już trwają, a w praktyce rozwiązanie pojawi się najpewniej dopiero w przyszłych tygodniach.

Aktualizacja KB4512508 to zestaw łatek dla Windowsa 10 wydany w ramach tzw. Patch Tuesday, który zawiera wiele poprawek bezpieczeństwa. Dotyczą one między innymi jądra, systemu plików, frameworków, wirtualizacji oraz podstawowych aplikacji, a wśród nich przeglądarki Edge. Warto pamiętać, że ta od dłuższego czasu jest rozwijana także w wersji z silnikiem Chromium.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (152)