Windows 10 i koniec problemów z drukowaniem. Zobacz, jak pobrać opcjonalną aktualizację

Windows 10 i koniec problemów z drukowaniem. Zobacz, jak pobrać opcjonalną aktualizację

Microsoft wydał aktualizację, która usuwa problem z drukowaniem, fot. Pixabay
Microsoft wydał aktualizację, która usuwa problem z drukowaniem, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
17.06.2020 11:28, aktualizacja: 17.06.2020 11:51

Jeśli masz problem z drukowaniem w Windows 10 po ostatnich aktualizacjach zbiorczych, jest dobra wiadomość. Microsoft naprawił usterkę i wbrew obawom, wydał łatki do systemu, po instalacji których problem powinien zniknąć. Co ciekawe jednak, pakiety nie są dostępne ani przez Windows Update, ani WSUS i trzeba je pobrać ręcznie z katalogu online.

O wydaniu nowych aktualizacji Microsoft poinformował między innymi na Twitterze. Chodzi o pakiety przeznaczone dla Windowsa 10 w wersjach 1803, 1809, 1903 i 1909. Dla innych wersji łatki nie zostały jeszcze wydane, ale warto mieć na uwadze, że wymienione wyżej wersje działają łącznie w znakomitej większości komputerów z Windows 10. Majowa aktualizacja dotarła dotąd do nielicznych z uwagi na liczne błędy i powolne wdrażanie.

Jak pobrać odpowiednią łatkę?

Aby pobrać i zainstalować aktualizację usuwającą błędy z drukowaniem, należy w pierwszej kolejności upewnić się, jaka wersja Windows 10 działa w danym komputerze. By to zrobić, najłatwiej jest otworzyć Ustawienia, a tam kategorię System i zajrzeć do sekcji Informacje, która znajduje się na samym końcu listy po lewej stronie. Interesuje nas numer wersji wyświetlany tuż poniżej nazwy.

Informację o wersji Windows 10 można znaleźć w ustawieniach, fot. Oskar Ziomek.
Informację o wersji Windows 10 można znaleźć w ustawieniach, fot. Oskar Ziomek.

Z tą wiedzą trzeba teraz udać się do katalogu aktualizacji Microsoftu, a tutaj wybrać odpowiednią aktualizację do pobrania:Windows 10 1909 i 1903 wymaga pakietu KB4567512,Windows 10 1809 wymaga pakietu KB4567513,Windows 10 1803 wymaga pakietu KB4567514.

W katalogu należy pobrać aktualizację odpowiednią dla danej architektury. W większości przypadków będzie to zapewne x64, ale warto się upewnić, korzystając na przykład z Wiersza polecenia i linii:

set pro

Po instalacji, w Windows 10 nie powinny już występować problemy z drukowaniem, które objawiają się błędami i niespodziewanym zamykaniem procesu drukowania czy samej aplikacji, która próbuje wysłać plik do drukarki. Użytkownicy niewymienionych wyżej wersji Windows 10 muszą się uzbroić w więcej cierpliwości. Na razie Microsoft nie sprecyzował, kiedy w ich przypadku łatki zostaną udostępnione.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)