Windows 10 i nowa metoda aktualizacji sterowników. Testy już trwają

Windows 10 może wkrótce inaczej aktualizować sterowniki, fot. materiały prasowe Microsoft
Windows 10 może wkrótce inaczej aktualizować sterowniki, fot. materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek

23.03.2020 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft testuje nową metodę aktualizacji sterowników w Windows 10, które już teraz do niektórych użytkowników trafiają w ramach stopniowego wdrażania. Chodzi o doprowadzenie do sytuacji, w której sterowniki będą aktualizowane dokładnie na takiej samej zasadzie jak sam system – w przypadku wykrycia jakichkolwiek problemów, producent będzie mógł wstrzymać dalszą dystrybucję do czasu rozwiązania błędów.

Takie podejście wydaje się być uzasadnione, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę liczbę błędów wynikających właśnie z niezgodności systemu ze sterownikami. Najczęściej mówi się o nich na etapie instalacji dużych aktualizacji Windows 10, kiedy pojawiają się przeróżnego rodzaju usterki, w tym z obsługą dźwięku, grafiki czy klawiatur w komputerach przenośnych.

Kolejne etapy wdrażania sterowników w Windows 10 i podgląd statusu dla twórców, fot. Microsoft.
Kolejne etapy wdrażania sterowników w Windows 10 i podgląd statusu dla twórców, fot. Microsoft.

Jak wynika z dokumentacji na stronie Microsoftu, wdrożony sterownik będzie analizowany przez 30 dni, aby sprawdzić jego wpływ na działanie systemu. W tym czasie przewiduje się różne możliwe tempa wdrażania, w każdym przypadku kończące się na udostępnieniu nowego oprogramowania wszystkim użytkownikom Windows 10, oczywiście o ile proces nie zostanie przerwany z uwagi na błędy.

Zmiany w zakresie dystrybucji sterowników są kolejną nowością wynikającą ze zwiększonego nacisku Microsoftu na jakość Windowsa 10. Nowe podejście do tego tematu zapowiadano prawie rok temu, a wszystko było wynikiem katastrofalnej aktualizacji z końca 2018 roku, kiedy użytkownicy Windows 10 stracili bezpowrotnie swoje pliki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)