Windows 10 19H2, który pojawi się na rynku najprawdopodobniej we wrześniu bieżącego roku, przyniesie zmianę w zakresie obsługi głosowych asystentów. Microsoft umożliwi użytkownikom korzystanie z rozwiązań firm trzecich już z poziomu ekranu blokady. W ten sposób będzie można głosowo wywołać na przykład asystentkę Amazon Alexa jako alternatywę dla Cortany.

bEUnPJKJ

O szczegółach informuje serwis Windows Central, gdzie zwraca się uwagę, że zmiana podejścia Microsoftu może stanowić otwartą drogę do działań innych producentów w przyszłości. Teoretycznie nic nie stanie bowiem na przeszkodzie, by do Windowsa 10 trafił na przykład Asystent Google, a taka nowość z pewnością zainteresowałaby wielu użytkowników na różnych rynkach, w tym w Polsce.

Amazon Alexa w Windows 10, źródło: The Verge
Amazon Alexa w Windows 10, źródło: The Verge

Aktualizacja Windows 10 na wyraźną prośbę

Warto zwrócić uwagę, że jeśli nic się nie zmieni w niedawno ustalonych zasadach wydawania aktualizacji Windows 10, to wersja 19H2 nie zostanie automatycznie zainstalowana u wszystkich użytkowników. Zostaną oni tylko poinformowani o takiej możliwości, ale ostateczna decyzja będzie należeć do nich.

bEUnPJKL

Inaczej będzie natomiast, kiedy miną kolejne miesiące, a poprzednia wersja systemu (w tym przypadku majowa aktualizacja) nie będzie już dłużej wspierana pod kątem łatek bezpieczeństwa. Wówczas Windows 10 wymusi instalację aktualizacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (62)
bEUnPJLH