Windows 10 i obsługa głosem. Amazon Alexa zadziała na ekranie blokady

Windows 10 i obsługa głosem. Amazon Alexa zadziała na ekranie blokady

Alexa zadziała także na ekranie blokady Windows 10 (Getty Images)
Alexa zadziała także na ekranie blokady Windows 10 (Getty Images)
Oskar Ziomek
16.07.2019 17:09

Windows 10 19H2, który pojawi się na rynku najprawdopodobniej we wrześniu bieżącego roku, przyniesie zmianę w zakresie obsługi głosowych asystentów. Microsoft umożliwi użytkownikom korzystanie z rozwiązań firm trzecich już z poziomu ekranu blokady. W ten sposób będzie można głosowo wywołać na przykład asystentkę Amazon Alexa jako alternatywę dla Cortany.

O szczegółach informuje serwis Windows Central, gdzie zwraca się uwagę, że zmiana podejścia Microsoftu może stanowić otwartą drogę do działań innych producentów w przyszłości. Teoretycznie nic nie stanie bowiem na przeszkodzie, by do Windowsa 10 trafił na przykład Asystent Google, a taka nowość z pewnością zainteresowałaby wielu użytkowników na różnych rynkach, w tym w Polsce.

Amazon Alexa w Windows 10, źródło: The Verge
Amazon Alexa w Windows 10, źródło: The Verge

Aktualizacja Windows 10 na wyraźną prośbę

Warto zwrócić uwagę, że jeśli nic się nie zmieni w niedawno ustalonych zasadach wydawania aktualizacji Windows 10, to wersja 19H2 nie zostanie automatycznie zainstalowana u wszystkich użytkowników. Zostaną oni tylko poinformowani o takiej możliwości, ale ostateczna decyzja będzie należeć do nich.

Inaczej będzie natomiast, kiedy miną kolejne miesiące, a poprzednia wersja systemu (w tym przypadku majowa aktualizacja) nie będzie już dłużej wspierana pod kątem łatek bezpieczeństwa. Wówczas Windows 10 wymusi instalację aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)