Windows 10 i problem obciążenia CPU. Nowa aktualizacja nie pomaga

Windows 10 ma wciąż problem z obciążeniem CPU, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 ma wciąż problem z obciążeniem CPU, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

27.09.2019 13:40, aktual.: 28.09.2019 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 otrzymał nową aktualizację zbiorczą. Pakiet KB4517211 rozwiązuje liczne dotychczasowe błędy, ale – co zaskakujące – nie jest receptą na znany od ponad tygodnia problem nieuzasadnionego obciążenia procesora.

Zestaw poprawek KB4517211 ucieszy wielu użytkowników Windows 10. Jak dowiadujemy się z podsumowania nowości na stronie wsparcia Microsoftu, w tej aktualizacji usunięto z systemu kilkadziesiąt problemów. Wśród nich nieuzasadnione przydzielanie uprawnień zapisu w przypadku pamięci przenośnych czy niesłuszne wystawianie dwóch certyfikatów niektórym użytkownikom Windows Hello.

Aktualizacja KB4517211 w ustawieniach Windows Update w Windows 10.
Aktualizacja KB4517211 w ustawieniach Windows Update w Windows 10.

Ponadto rozwiązano kłopot z odtwarzaniem i nagrywaniem dźwięku podczas pracy ze zdalną maszyną wirtualną, nieuzasadnionego rozłączania VPN przy połączeniu z siecią komórkową, niewłaściwego wyświetlania kolorów w laptopach z wyświetlaczami obsługującymi HDR czy błędnego konwertowania 32-bitowych aplikacji na potrzeby architektury 64-bitowej.

Wysokie obciążenie procesora to nadal problem

Niestety, pokaźna lista rozwiązanych problemów w Windows 10 nie obejmuje usterki związanej z komponentem IME. Błąd dotyczy nienaturalnie wysokiego obciążenia CPU podczas wprowadzania tekstu z wykorzystaniem uproszczonego i tradycyjnego pisma chińskiego.

Usterkę wciąż można rozwiązać wyłącznie samodzielnie, stosując się się do porady Microsoftu, którą opisaliśmy w przytoczonej publikacji. Warto zwrócić uwagę, że bieżący problem z procesorem spowodowała poprzednia aktualizacja Windows 10, która – paradoksalnie – była receptą na inne problemy z CPU. Na tę chwilę nie wiadomo kiedy Microsoft udostępni kolejną łatkę rozwiązującą opisywany błąd.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (168)