Windows 10 i problem z kombinacją Alt+Tab po aktualizacji 20H2. Microsoft potwierdził błąd

Windows 10 i problem z kombinacją Alt+Tab po aktualizacji 20H2. Microsoft potwierdził błąd

Windows 10 ma kolejny problem, fot. Pixabay
Windows 10 ma kolejny problem, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
20.11.2020 17:57

Windows 10 20H2 ma problem z obsługą kombinacji Alt+Tab w komputerach niektórych użytkowników. Chodzi o wygodną możliwość przełączania aktywnych okien programów, która – począwszy od tej wersji systemu – została rozszerzona o obsługę kart z przeglądarki Microsoft Edge.

Jak wynika z doniesień, Windows 10 czasami niewłaściwie przełącza użytkownika pomiędzy miniaturami okien, uniemożliwiając dotarcie do wybranych z nich. Jeden z użytkowników cytowany przez Windows Latest tłumaczy, że w 9 na 10 przypadków funkcja działa dobrze podczas przełączania się pomiędzy dwoma oknami, ale czasem bez uzasadnienia próbuje przełączyć do innego okna, które dawno nie było używane.

Co ciekawe, Microsoft potwierdził już ten problem i dodał, że usterka została już rozwiązana w testowych, zapoznawczych kompilacjach Windows 10. Niestety na tym etapie nie ma pewności, kiedy łatka trafi do stabilnego wydania systemu. W okresie przedświątecznym producent wydaje bowiem mniej aktualizacji, by uniknąć dodatkowych błędów. Dotyczy to także sterowników, o czym pisaliśmy szerzej w innej publikacji.

Warto zwrócić uwagę, że opisywany problem z przełączaniem okien nie jest jedynym błędem towarzyszącym aktualizacji 20H2. Inny jest związany z Media Creation Tool.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)