Windows 10: jedna z usterek Menu Start to przeszłość, ale nie na tę łatkę wszyscy czekają

Windows 10: jedna z usterek Menu Start to przeszłość, ale nie na tę łatkę wszyscy czekają16.10.2019 17:43
Windows 10 dostał kolejną aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 dostał kolejną aktualizację, fot. Oskar Ziomek

Windows 10 ma o jeden problem z Menu Start mniej. Niestety, nie chodzi jednak o usterkę skutkującą krytycznym błędem, który opisywaliśmy niedawno. Aktualizacja jest rozwiązaniem innego problemu dotyczącego użytkowników starszej wersji Windows 10.

Aktualizacja KB4520062, o której mowa, dotyczy bowiem wyłącznie Windows 10 w wersji 1809, na co zwraca uwagę serwis ZDNet. Zgodnie z informacją na stronie pomocy technicznej Microsoftu, łatka jest receptą na kilka usterek, w tym problem wyświetlania pustych kafli w Menu Start po aktualizacji systemu właśnie do wersji 1809.

Najważniejsze zmiany w KB4520062, źródło: Microsoft.
Najważniejsze zmiany w KB4520062, źródło: Microsoft.

Nie jest to więc recepta na stosunkowo świeży problem z Menu Start, w wyniku którego wyświetla się krytyczny błąd, a do listy programów w zasadzie nie da się dostać. Warto przypomnieć, że problem występuje w systemach z zainstalowaną aktualizacją KB4517389, a dodatkowym skutkiem ubocznym jest problem z uruchamianiem przeglądarki Microsoft Edge.

Opisywana łatka KB4520062 to przy okazji rozwiązanie także innych błędów i dodatkowy pakiet mniejszych poprawek. Po instalacji aktualizacji nie powinny już występować między innymi problemy z czarnym ekranem podczas pierwszego logowania po instalacji aktualizacji czy wyświetlaniem okna drukowania w Internet Explorerze.

Problem z wyświetlaniem Menu Start, który dotyczy także majowej aktualizacji Windows 10, pozostaje zatem nierozwiązany. Usterka została już jednak potwierdzona przez Microsoft. Łatka powinna zostać udostępniona w drugiej połowie października.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)