Windows 10 ma problem z chmurą iCloud: Microsoft i Apple łączą siły, by go wyeliminować

fot. materiały prasowe Microsoft
fot. materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek

19.11.2018 16:35, aktual.: 19.11.2018 18:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windowsa 10, którzy zdecydowali się na instalację październikowej aktualizacji funkcji niestety wciąż mają na co narzekać. Jednym z problemów, jaki ostatnio został wykryty w systemie jest kłopot z instalacją oprogramowania iCloud do synchronizacji plików z chmurą Apple'a. Informacje o problemach pojawiły się już na oficjalnej liście zidentyfikowanych usterek Windowsa po październikowej aktualizacji, które czekają na naprawę.

Jak się okazuje, problem został zidentyfikowany przez Apple. Kłopoty pojawiają się podczas próby synchronizacji udostępnionych katalogów w oficjalnej aplikacji iCloud w wersji oznaczonej numerem 7.7.0.27. By oszczędzić użytkownikom problemów, do czasu rozwiązania usterki aktualizacja Windowsa 10 została więc wstrzymana na wszystkich tych komputerach, gdzie wykorzystywana jest kłopotliwa wersja oprogramowania Apple'a. Podobnie zablokowano możliwość instalacji oprogramowania iCloud na komputerach, których systemy zostały już wcześniej zaktualizowane.

Fragment tabeli z błędami Windowsa 10 1809, źródło: Microsoft.
Fragment tabeli z błędami Windowsa 10 1809, źródło: Microsoft.

Jak dowiadujemy się z oficjalnych informacji, Microsoft jest już na etapie rozwiązywania opisywanego błędu we współpracy z Apple. Właściwa aktualizacja ma się pojawić wkrótce i niestety jak na razie nie są znane dodatkowe szczegóły. Można przypuszczać, że łatka pojawi się jeszcze w listopadzie. Na koniec miesiąca przewidywane jest bowiem wydanie aktualizacji, która rozwiąże problem z kontrolowaniem programów domyślnych w ustawieniach.

Opisywana usterka iCloud to kolejny problem październikowej aktualizacji, która od początku powoduje liczne problemy. Największy z nich, czyli kłopot znikających plików, został już rozwiązany, ale wiązał się z koniecznością wycofania aktualizacji i cofnięcia jej do etapu testów. Po ponad miesiącu oczekiwania, nowa wersja Windowsa 10 została ostatecznie raz jeszcze udostępniona wszystkim użytkownikom, ale jak widać nadal nie brakuje w niej błędów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)