Windows 10 ma problem z drukowaniem. Microsoft proponuje próbować do skutku

Windows 10 ma problem z drukowaniem. Microsoft proponuje próbować do skutku

Aktualizacja Windows 10 psuje obsługę drukarek (Getty Images)
Aktualizacja Windows 10 psuje obsługę drukarek (Getty Images)
Oskar Ziomek
02.10.2019 12:39, aktualizacja: 02.10.2019 14:46

Windows 10 ma kolejny problem, który tym razem dotyczy obsługi drukarek. Winna jest aktualizacja zbiorcza KB4522016, po której użytkownicy zwrócili uwagę na kłopoty z drukowaniem. Problem nie dotyczy tylko Windows 10, ale także Windows 7, 8.1 oraz Server.

W wyniku błędu drukarki mają problem z poprawnym kończeniem zadań drukowania. Jak czytamy na stronie pomocy technicznej Windowsa, źródłem problemu jest usługa bufora wydruku mogąca powodować nieuzasadnione anulowanie drukowania przed jego zakończeniem. Zależnie od wykorzystywanej aplikacji, użytkownik może także zobaczyć błąd zdalnego wywoływania procedur (RPC).

Opis problemu z drukowaniem w dokumentacji Windows 10 1903, źródło: Microsoft.
Opis problemu z drukowaniem w dokumentacji Windows 10 1903, źródło: Microsoft.

Microsoft jest oczywiście świadomy problemu i pracuje już nad jego rozwiązaniem. Do tego czasu proponuje jednak samodzielnie obejść problem w sposób, który chyba każdemu przyszedł już do głowy. Okazuje się, że rozwiązaniem może być kilkukrotne uruchamianie drukowania do skutku lub restart komputera. W ostateczności można także korzystać ze starszych sterowników v3.

Windows 10 1909 tuż tuż

W kontekście Windows 10 warto pamiętać o zbliżającej się wielkimi krokami premierze wersji 19H2, która znana jest także jako Windows 10 1909. Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy ją już dzisiaj podczas konferencji, na której zostaną pokazane nowe urządzenia Microsoftu z linii Surface.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)