Windows 10. Microsoft obiecuje aktualizację, która odciąży procesor

Windows 10. Microsoft obiecuje aktualizację, która odciąży procesor

Windows 10 dostanie ważną aktualizację
Windows 10 dostanie ważną aktualizację
Oskar Ziomek
08.09.2019 12:27, aktualizacja: 11.10.2019 13:05

Microsoft potwierdził problemy z jedną z ostatnich aktualizacji Windows 10, po której wydajność niektórych sprzętów spadła. Prace nad poprawką już trwają, a po jej instalacji sprzęty znów mają przyspieszyć.

Problem, na który zwraca uwagę serwis Windows Latest dotyczy aktualizacji zbiorczej KB4512941 kierowanej do użytkowników Windows 10 z majową aktualizacją. Na stronie pomocy technicznej potwierdzono, że w niektórych przypadkach aktualizacja powoduje problemy z działaniem systemowej wyszukiwarki i nieuzasadnione, wysokie użycie procesora.

Krótkie wyjaśnienie problemu na stronie pomocy technicznej Windowsa 10.
Krótkie wyjaśnienie problemu na stronie pomocy technicznej Windowsa 10.

Co interesujące, obydwa problemy są ze sobą powiązane. Systemowa wyszukiwarka na pasku zadań w niektórych przypadkach nie zwraca wyników, a związany z nią proces SearchUI.exe nadmiernie obciąża procesor, skutkując odczuwalnym spowolnieniem działania systemu.

Microsoft deklaruje, że problem został już zidentyfikowany i trwają prace nad jego rozwiązaniem. Łatka powinna się pojawić w połowie września. Można założyć, że zostanie udostępniona wraz z pakietem aktualizacji bezpieczeństwa, czyli już w najbliższy wtorek.

Użytkownicy Windows 10, którzy nie zainstalowali jeszcze majowej aktualizacji systemu, mogą skorzystać z naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jak można to zrobić na kilka sposobów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)