Windows 10 Mobile rodzi się w bólach. Microsoft udostępnia kolejne wersje testowe

Windows 10 Mobile rodzi się w bólach. Microsoft udostępnia kolejne wersje testowe

Windows 10 Mobile rodzi się w bólach. Microsoft udostępnia kolejne wersje testowe
Paweł Piskurewicz
15.09.2015 09:00

Wraz z premierą Windows 10 wiele osób liczyło na przyśpieszenie prac nad mobilną wersją systemu. Niestety obecnie użytkownicy programu Insider wciąż na nowe kompilacje muszą czekać około miesiąca i to przy korzystaniu z szybszego kanału aktualizacji zwanego Fast ring. Co więcej kolejne wersje jak i sam proces aktualizacji wciąż borykają się z problemami. Dobrym przykładem może być wydana dziś w nocy kompilacja 10536.

Początkowo jej premiera miała się odbyć w zeszły piątek, a wśród znanych błędów pojawić się brak obsługi sklepu. Jak się okazało jest ich więcej i z tego powodu Microsoft postanowił przełożyć aktualizację na ten tydzień. Nie obyło się bez zgrzytów i część użytkowników otrzymało aktualizację pomimo jej wstrzymania. Będą oni musieli powrócić do wersji Windows Phone 8.1, aby móc instalować następne kompilacje. Na pozostałych członków programu Insider czekają tym razem dwie aktualizacja najpierw do wersji 10514, a następnie 10536. Tu także pojawiły się problemy.

Obraz

Jednym z nich jest udostępnienie wersji testowej dla niewspieranych urządzeń. Próba jej instalacji skończy się koniecznością flashowania telefonu. Sam proces aktualizacji również pozostawia wiele do życzenia. Jak można przeczytać w sieci, w przypadku gdy posiadamy poprzednią wersję Windows 10 Mobile przejście na nowszą potrafi trwać nawet kilka godzin. Całość przebiega o wiele sprawniej, gdy aktualizację przeprowadzamy z systemu Windows Phone 8.1. Przejdźmy jednak do najważniejszych nowości jakie wprowadzona kompilacja 10536:Przywrócono aplikację Insider Hub,mobilny hotspot wreszcie działa,umożliwiono bezpośrednią aktualizację z Windows Phone 8.1,naprawiono błąd z migającym przyciskiem Godziny Ciszy,godzina i data na ekranie blokady powinny pojawiać się bez opóźnienia,w systemowych mapach poprawnie działa opcja Pinch and zoom,tryb obsługi jedną ręką jest teraz dostępny dla każdego modelu, a nie tylko wybranych. Aby go aktywować należy przytrzymać przycisk Windows.aplikacja Zdjęcia obsługuje teraz foldery (zarówno te na urządzeniu jak i w chmurze OneDrive),naprawiono dwuetapową weryfikację. Standardowo na oficjalnym blogu Microsoftu możemy przeczytać o pozostałych nowościach, naprawionych błędach oraz tych wciąż aktualnych ale znanych.Z listą powinni zapoznać się zwłaszcza posiadacze modelu 1020. Niestety obecna wersja Windows 10 Mobile oraz dostępne z jej poziomu aplikacje nie są w stanie wykorzystać w pełni możliwości aparatu jaki posiada ten model.

Aby pobrać Windows 10 Mobile w wersji 10536 należy być członkiem programu Insider i zdecydować się na wspominaną już opcję Fast ring , która daje nam dostęp do szybszych, ale prawdopodobnie też bardziej awaryjnych aktualizacji. O tym, jak się do niego zapisać i co jest potrzebne, aby pobrać testową wersję systemu wspominaliśmy przy okazji poprzednich aktualizacji. Przed pobraniem należy pamiętać, że to wciąż wersja testowa. Odradza się instalowanie na swoim głównym urządzeniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)