Windows 10: niektóre aktualizacje sterowników zostaną wstrzymane do stycznia 2021 roku

Windows 10 otrzyma mniej aktualizacji w grudniu, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 otrzyma mniej aktualizacji w grudniu, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

19.11.2020 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 może być w najbliższych tygodniach aktualizowany nieco rzadziej. Chodzi o nowe wersje sterowników, które trafiają do komputerów przez Windows Update i które wcześniej – dla bezpieczeństwa – muszą zostać przetestowane przez Microsoft. Ponieważ firma w okresie przedświątecznym pracuje na wolniejszych obrotach, rzetelnie ostrzega, że niektóre nowe sterowniki mogą trafić do Windows 10 dopiero w styczniu 2021 roku.

Informacja o ewentualnym opóźnieniu pojawiła się na techcommunity.microsoft.com, gdzie producent tłumaczy, że może ono wynikać z harmonogramu testowania sterowników przed ich wdrożeniem za pośrednictwem Windows Update. Microsoft informuje, że aby nowy sterownik zaczął trafiać do użytkowników Windows 10 jeszcze w grudniu, należy go zgłosić maksymalnie do 3 dnia miesiąca.

Zgłoszone później – zależnie od okoliczności – mogą się pojawić na pierwszych komputerach z Windows 10 dopiero w styczniu przyszłego roku, niektóre dopiero w połowie miesiąca. Ze świątecznej niedyspozycji pełnego zespołu Microsoftu wynika także zaplanowany brak wersji zapoznawczej oprogramowania na grudzień. Ta sytuacja również wróci do normy dopiero w styczniu 2021 roku.

Takie podejście ma swój pozytywny dla użytkowników skutek uboczny. W okresie świątecznym do komputerów z Windows 10 nie trafią świeże sterowniki, które hipotetycznie mogłyby powodować problemy ze sprzętem, a tych nie miałby kto na bieżąco rozwiązać z uwagi na okres urlopowy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)