Windows 10: nowa aktualizacja rozwiązuje problem z drukowaniem

Windows 10: nowa aktualizacja rozwiązuje problem z drukowaniem

Aktualizacja Windows 10 rozwiązuje problemy z drukowaniem
Aktualizacja Windows 10 rozwiązuje problemy z drukowaniem
Oskar Ziomek
04.10.2019 15:09, aktualizacja: 04.10.2019 15:39

Windows 10 dostał aktualizację, po której nie powinny już występować problemy z drukowaniem. Pakiet KB4524147 to dodatkowy zestaw poprawek, który wydano poza standardowym harmonogramem, ale dzięki temu użytkownicy powinni już móc drukować dokumenty.

Przypomnijmy, że problemy z drukowaniem w Windows 10 pojawiły się na początku października, po jednej z ostatnich aktualizacji zbiorczych. Usterka została szybko zidentyfikowana, lecz nie istniało zawsze skuteczne rozwiązanie pozwalające choćby tymczasowo ominąć problem. Microsoft proponował do skutku uruchamiać nowe zadania drukowania, restartować komputery, a w ostateczności korzystać ze starszych sterowników.

Aktualizacja KB4524147 to recepta na problemy z drukowaniem
Aktualizacja KB4524147 to recepta na problemy z drukowaniem

Te metody nie gwarantowały jednak sukcesu i aby rozwiązać problemy z drukowaniem, konieczne było po prostu uzbrojenie się w cierpliwość. Źródłem problemu była usługa bufora wydruku powodująca nieuzasadnione anulowanie drukowania przed jego zakończeniem. W zależności od sytuacji, użytkownicy mogli także natrafić na błąd zdalnego wywoływania procedur (RPC).

Windows 10 bez problemów z drukowaniem

Microsoft stanął na wysokości zadania i aby rozwiązać sytuację, wydał aktualizację KB4524147. By ją pobrać i zainstalować, należy odwiedzić ustawienia aktualizacji w systemie i skorzystać z przycisku Sprawdź aktualizacje. Instalacja wymaga ponownego uruchomienia komputera.

Warto zaznaczyć, że opisywana aktualizacja naprawiająca drukowanie nie zastępuje comiesięcznego pakietu aktualizacji zbiorczych dla Windowsa 10. Jego udostępnienie planowane jest na 8 października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)