Windows 10 ostrzeże o nadchodzącym końcu wsparcia – pierwsze komunikaty już są

Windows 10 ostrzeże o nadchodzącym końcu wsparcia – pierwsze komunikaty już są

W Windows 10 pojawiają się nowe komunikaty
W Windows 10 pojawiają się nowe komunikaty
Oskar Ziomek
15.07.2019 12:22

W Windows 10 pojawiają się nowe powiadomienia – użytkownicy starszych wersji systemu są ostrzegani o ich kończącym się wsparciu. To nowa funkcjonalność w ramach Windows Update i jedna z wielu zmian, które zapowiedziano jeszcze w kwietniu bieżącego roku. Wtedy Microsoft dzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie niewłaściwego podejścia do sposobu testowania i wydawania nowych aktualizacji systemu.

W konsekwencji zmian, "duże" kompilacje Windows 10 nie są już instalowane na komputerach automatycznie. Użytkownicy są tylko informowani o dostępności danej wersji, ale ostateczna decyzja odnośnie instalacji należy tylko do nich. Inaczej jest w przypadku zbliżającego się końca wsparcia danej wersji. Aby zapewnić bezpieczeństwo systemu, w tym przypadku użytkownicy są powiadamiani o konieczności instalacji nowej wersji, a ta ostatecznie zostanie zainstalowana niezależnie od ich woli.

Ostrzeżenie o końcu wsparcia Windows 10 1803, źródło: Windows Latest.
Ostrzeżenie o końcu wsparcia Windows 10 1803, źródło: Windows Latest.

Jak zwrócono uwagę na łamach Windows Latest, wszystko wskazuje na to, że powiadomienia o kończącym się wsparciu pojawiają się już u pierwszych użytkowników starszych wersji systemu. Przykładem jest Windows 10 1803, którego wsparcie (dla użytkowników indywidualnych) zakończy się pod koniec bieżącego roku. Korzystające z niego osoby otrzymują więc ostrzeżenia w Windows Update, które zachęcają do instalacji nowszej kompilacji.

Majowa aktualizacja nie dla każdego

Należy zwrócić uwagę, że chęć instalacji najnowszej, majowej aktualizacji Windows 10 nie oznacza jeszcze, że jest to możliwe. Opcja instalacji tej wersji jest wciąż blokowana na niektórych sprzętach, a powodem są najczęściej problemy ze sterownikami.

Po instalacji warto sobie zdawać sprawę, że w systemie wciąż znajdowane są różne usterki. Niedawno wydane lipcowe poprawki okazały się kłopotliwe między innymi dla korzystających z Pulpitu Zdalnego oraz systemowej piaskownicy.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (115)