Windows 10 otrzymuje nowość z testowego wydania. Nie trzeba czekać na wersję 20H1

Windows 10 otrzyma nowe funkcje wcześniej niż aktualizację na jesień
Windows 10 otrzyma nowe funkcje wcześniej niż aktualizację na jesień
Oskar Ziomek

22.07.2019 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windowsa 10 zdążyli już przywyknąć, że nowe funkcje w systemie pojawiają się wraz z "dużymi aktualizacjami", czyli w praktyce dwa razy w roku. Microsoft jednak już w 2017 roku zaczął testować nowe podejście do tego tematu deklarując, że nowości będą trafiać do systemu wtedy, gdy tylko będą gotowe, niezależnie od planu wydawniczego dużych aktualizacji.

Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia właśnie z takim przypadkiem. Jak zwraca uwagę serwis Softpedia, do niektórych użytkowników Windows 10 1903 wraz aktualizacją KB4505903 trafił odświeżony interfejs Windows Ink, który wcześniej można było spotkać tylko w testowym wydaniu 20H1. Jego premiera zaplanowana jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

Nowy interfejs Windows Ink, źródło: reddit.
Nowy interfejs Windows Ink, źródło: reddit.

Na nowość zwrócono uwagę na reddicie, gdzie jeden z użytkowników pokazuje zmiany w ramach obszaru roboczego Windows Ink. Te pojawiły się w jego systemie, choć korzysta z majowej aktualizacji Windows 10.

Nowy obszar roboczy tego trybu jest niewielki i pozwala w szybki sposób wykonać zrzut ekranu, przejść do szkicownika lub ustawień pióra. To duża zmiana w stosunku do poprzedniego panelu, który zajmował większą część ekranu, zawierając jednak przy okazji skróty do ostatnio używanych narzędzi oraz proponowanych aplikacji z Microsoft Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)