Windows 10 przestanie zapominać zapisane hasła. Łatka w lutym lub marcu 2021 r.

Z Windows 10 ma wreszcie zniknąć uciążliwy błąd, fot. Oskar Ziomek
Z Windows 10 ma wreszcie zniknąć uciążliwy błąd, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

29.12.2020 10:57, aktual.: 29.12.2020 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 już niedługo nie będzie denerwować uporczywym błędem związanym z losowym zapominaniem haseł do popularnych usług i programów. Chodzi o usterkę, która znana jest od miesięcy, a wciąż nie została naprawiona i skutkuje nieuzasadnionymi prośbami o ponowne logowanie do konta Microsoftu, Google czy Adobe.

W efekcie nie można swobodnie korzystać choćby z Outlooka, OneDrive'a czy Google Chrome, ale jak zwrócił uwagę serwis Windows Latest, Microsoft pracuje już nad poprawką do Windows 10. Trzeba będzie jednak na nią jeszcze trochę zaczekać. Prognozuje się bowiem, że zostanie wydana wraz z lutowymi lub marcowymi aktualizacjami kumulatywnymi, a nieznacznie wcześniej w formie aktualizacji opcjonalnej.

Co istotne, łatka trafiła już do testerów Windows 10 w ramach programu Insider, o czym można dowiedzieć się z wątku na bugs.chromium. Okazuje się, że błąd dotyka stosunkowo niewielkiej grupy użytkowników Windows 10, przez co można zakładać, że testy będą musiały potrwać dłużej niż zwykle, bo nie każdy mógłby odtworzyć warunki, w których błąd początkowo występował.

Warto przypomnieć, że w okresie świątecznym Microsoft nie akceptował nowych sterowników do analizy, a przez to ich wydawanie w ramach aktualizacji opóźniło się. Programy zgłoszone po 3 grudnia trafią do użytkowników dopiero w styczniu 2021 roku, o czym więcej można przeczytać tutaj.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)