Windows 10 Redstone będzie tym, czym był Windows 8.1 dla Windowsa 8

Windows 10 Redstone będzie tym, czym był Windows 8.1 dla Windowsa 8

Windows 10 Redstone będzie tym, czym był Windows 8.1 dla Windowsa 8
12.10.2015 21:03, aktualizacja: 12.10.2015 22:12

Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze informacje na temat większej aktualizacji Windowsa 10 o nazwie kodowej Redstone. Ma to być paczka nowości większa niż Threshold 2. Zobaczymy ją około roku po premierze Windowsa 10.

O Redstone nieoficjalnie mówi się, że będzie dla Windowsa 10 tym, czym był 8.1 dla 8. W tej aktualizacji mają się podobno znaleźć te wszystkie funkcje, poprawki i nowości, dzięki którym Windows 10 w końcu będzie nadawał się do użytku. Z punktu widzenia rozmiaru i zakresu zmian można powiedzieć, że będzie to… kolejna wersja systemu. Wygląda też na to, że Microsoft nie zamierza jeszcze w pełni rezygnować z cyklicznego wydawania systemu i jeszcze nie przestawi się w pełni na dostarczanie Windowsa jako usługi.

Przypomnijmy, że w aktualizacji znanej pod nazwą Threshold 2 mają znaleźć się te „drobiazgi”, które nie dotarły na czas do Windowsa 10 RTM. Mowa tu między innymi o nowym komunikatorze, rozszerzeniach dla Edge'a i wielu mniej widocznych zmianach.

Na razie nie mamy informacji o tym, jakie nowości mogą znaleźć się w aktualizacji Redstone, gdyż Microsoft wciąż jest w trakcie układania tej listy. Niektóre źródła informują jednak, że Redstone jest już w fazie rozwojowej. Programiści już od kilku tygodni pracują nad aktualizacją, ale podobno na razie niewiele różni się od tego, co znajdziemy w deweloperskiej „dziesiątce”, do której dostęp mają członkowie programu Windows Insider.

Według nieoficjalnych informacji kompilacje te oznaczane są numerami 11xxx, co daje spory zapas numeracji dla Threshold 2. Build-Feed ponadto dziś na Twitterze powiadomił, że w repozytorium znalazła się gałąź oznaczona rs1_onecore_mqbase1. Prawdopodobnie oznacza to, że kod Redstone będzie znajdował się w gałęziach oznaczanych jako RS1_, podobnie jak Threshold 2 był rozwijany w gałęziach TH2_.

Tymczasem do deweloperów trafiła kompilacja 10565 Windowsa 10. W niej znalazła się między innymi zapowiadana integracja komunikatora Skype z systemem, a także możliwość podglądania miniatur otwartych kart w Edge'u i możliwość synchronizacji zakładek i listy artykułów do przeczytania, zapisanych w przeglądarce.

Podgląd kart Edge'a
Podgląd kart Edge'a
Nowy pasek tytułowy
Nowy pasek tytułowy

Cortana będzie sprytniej rozpoznawać charakterystyczne fragmenty notatek, jak daty czy numery. Zmieni się także wygląd pasków tytułowych, menu kontekstowych i różnych ikon programów, które dostajemy z systemem. Poprawiony został także mechanizm aktywacji systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (142)