Windows 10 S na Surface Pro i Surface Booku. Ceny niższe o 100 dolarów

Windows 10 S na Surface Pro i Surface Booku. Ceny niższe o 100 dolarów

Windows 10 S na Surface Pro i Surface Booku. Ceny niższe o 100 dolarów
16.08.2017 15:31, aktualizacja: 16.08.2017 16:01

Windows 10 S, czyli odpowiedź Microsoftu na rosnącą popularność Chrome OS-a, niebawem trafi na kolejne drogie urządzenia. Cel? Z pewnością nie walka z atrakcyjnymi cenowo chromebookami, a raczej próba stworzenia sprzętu premium z bezpiecznym i stabilnym systemem operacyjnym.

Głównym urządzeniem mającym pokazać możliwości Windows 10 S jest Surface Laptop, którego w podstawowej wersji (128 GB SSD + 4 GB RAM) kupimy za 4999 zł. Za takie pieniądze dostajemy całkiem niezły sprzęt, który pod względem użytych materiałów i wykonania jak najbardziej jest premium. Surface Laptop oferuje jednak system operacyjny, który jest znacząco ograniczony względem pełnego Windows 10. Nie możemy bowiem instalować aplikacji spoza sklepu, a jedyną „słuszną” przeglądarką jest i zawsze będzie Microsoft Edge.

Surface Laptop nie będzie jednym sprzętem, który w założeniach wypromuje Windowsa 10 S. Wiemy już, że okrojony system operacyjny Microsoftu trafi również na Surface Pro i Surface Booka. Przewiduje się, że edycje z Windows 10 S będą tańsze o około 100 dolarów. Potwierdzeniem jest ostatnia aktualizacja oprogramowania Surface Pro, która przynosi wsparcie dla sterowników Intela przygotowanych z myślą o Windows 10. Pojawienie się aktualizacji zapowiada, że nowe edycje urządzeń Microsoftu powinny pojawić się już niebawem.

Cena nie będzie atrakcyjna i ponownie konkurent dla znanego z tanich urządzeń Chrome OS-a, pojawi się na sprzęcie klasy premium – premium pod względem jakości, jak i ceny. Oczywiście na tych dwóch urządzeniach pojawi się opcja przesiadki na Windows 10 Pro. Przesiadka to najpewniej „tylko” 50 dolarów.

Jeśli faktycznie Microsoft chce zatrzymać rosnącą popularność Chrome OS-a, to powinien uderzyć w półkę tanich laptopów. To właśnie na nich Windows 10 S powinien sprawdzić się najlepiej, oferując wysoki poziom bezpieczeństwa oraz dając komfortowy dostęp do Internetu i prostych aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)