Windows 10 tylko z aplikacjami ze Sklepu jednak już za miesiąc

Windows 10 tylko z aplikacjami ze Sklepu jednak już za miesiąc

Budynek biurowy firmy Microsoft z depositphotos
Budynek biurowy firmy Microsoft z depositphotos
Oskar Ziomek
08.03.2018 11:31, aktualizacja: 08.03.2018 12:21

Microsoft stworzył Windowsa 10 S, aby zapewnić użytkownikom maksymalny w jego ocenie poziom bezpieczeństwa, dzięki ograniczeniu możliwości instalacji programów tylko do tych, które pochodzą ze Sklepu, a więc zostały już w jakiś sposób zweryfikowane. Windows 10 S przestanie być jednak odrębną wersją systemu, a stanie się jedynie trybem S, z którego będzie można zrezygnować.

Zaledwie wczoraj wspominaliśmy o nowych w tym zakresie informacjach – w rozmowie na Twitterze Joe Belfiore potwierdził, że z trybu S będzie można zrezygnować przechodząc na pełną wersję systemu, ale pojawiła się też sugestia, że rozwiązanie to wejdzie w życie dopiero w 2019 roku. Inne źródła sugerowały natomiast, że jedyną opcją rezygnacji będzie darmowe przejście na edycję Home Windowsa 10 lub płatne na wersję Pro.

Kolejne wątpliwości w tym zakresie zostały właśnie rozwiane. Na blogu Windowsa pojawił się wpis (który zresztą również opublikował Joe Belfiore) potwierdzający implementację trybu S w Windowsie 10 oraz możliwość darmowej z niego rezygnacji. Oznacza to więc, że zarówno użytkownicy Windowsa 10 Home z aktywnym domyślnie trybem S oraz 10 Pro z włączonym trybem S będą mogli z niego zrezygnować, przechodząc na pełną wersję systemu (Home lub Pro, odpowiednio dla swojej edycji) bez ponoszenia dodatkowych opłat. Tryb S ma być również dostępny w Windowsie 10 Enterprise.

Co jednak prawdopodobnie ważniejsze, z bloga dowiadujemy się, iż nowy tryb będzie dostępny dla użytkowników wraz z kolejną, dużą aktualizacją, która nadejść ma już wkrótce. Nie ma więc wątpliwości, że mowa jest o Redstone 4 i zbliżającej się wielkimi krokami premierze wiosennej aktualizacji dla twórców, której spodziewamy się już w przyszłym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)